Akcija „Kaminukas“: Mažeikiuose – tik du pažeidimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Baigėsi kelis mėnesius trukusi aplinkosaugininkų akcija „Kaminukas“. Buvo tikrinama, kaip eksploatuojamos katilinės ir kuro katilai, koks kuras deginamas.

Pažeidėjų netrūko

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai surengė beveik 40 reidų ir išaiškino 39 pažeidimus. Pažeidėjams paskirta baudų daugiau kaip už 1000 eurų ir apskaičiuota žalų už 300 eurų.
Akcijos metu aplinkosaugininkai Šiaulių regione patikrino per 100 ūkio subjektų ir tiek pat fizinių asmenų. Nustatyta 17 atvejų, kuomet įmonės kaip kurą naudojo atliekas, ir 22 – kai atliekas ir šiukšles į krosnis grūdo gyventojai.
Daugiausiai pažeidimų nustatyta Telšių (9) ir Kelmės (8) rajonuose, po du – Mažeikių, Radviliškio ir Akmenės savivaldybėse, vienas – Pakruojo rajone.

Degino plokštes ir atliekas

Mažeikių rajone aplinkosaugininkai surengė 6 reidus, kurių metu patikrinta 30 ūkio subjektų ir 14 fizinių asmenų. Buvo nustatyti 2 pažeidimai.
„Viena iš pažeidėjų – mieste įsikūrusi baldų gamybos įmonė, kuri šildydama patalpas naudojo baldų plokštes. Tirkšliuose reido metu užfiksuotas atvejis, kai įmonė degino buitines atliekas. Iš viso skyrėme 28 eurus baudų bei 200 eurų už gamtai padarytą žalą“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Martynas Kairys.
Aplinkos apsaugos specialistai primena, kad eksploatuojant katilus tiek buityje, tiek įmonėse galima naudoti tik kurą. Atliekas deginti griežtai draudžiama.
Akcijos metu pasitaikė atvejų, kuomet kaip kuras buvo naudojama dažyta ar kitaip apdirbta mediena, baldų gamybos atliekos, seni langai, laminuota plokštė. Taip pat buvo deginamos pakuotės, plastikas ir net drabužiai.

2 Atsakymai į “Akcija „Kaminukas“: Mažeikiuose – tik du pažeidimai”

  1. lolas parašė:

    Tai čiupkit kokį venerologą ir praukit akciją “bybinukas”. Kas ten žino kiokias ligas kas iš savo kaminų leidžia..

  2. Tirkšliškiai parašė:

    Tirkšliuose vakarais pasisukinėkit, ypač Saulės g. Kokių tik kvapų nebūna nuo išleidžiamos kanalizacijos į pakelės griovį. Nei langą atsidarysi, nei į lauką išeisi. Smarvė neišpasakyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*