Atšvaitas tampa būtinybe

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tamsusis paros metas prasideda vis anksčiau, matomumui trukdo krituliai, lietus, rūkas, todėl policijos pareigūnai ragina gyventojus naudoti atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes.

Pareigūnai primena: pėsčiasis, segintis atšvaitą ar dėvintis liemenę, vairuotojo yra pastebimas 300 metrų atstumu, o be atšvaitų – vos 100 metrų atstumu nuo transporto priemonės su įjungtomis tolimųjų žibintų šviesomis. Kai transporto priemonė važiuoja su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis, pėsčiasis su atšvaitais pastebimas už 150 metrų, be atšvaitų – vos už 50 metrų.
Nelaimių statistika tai patvirtina. Lietuvos keliuose šiais metais žuvo 118 žmonių, beveik trečdalis visų žuvusiųjų (33 žmonės) buvo pėstieji. Pėsčioji žuvo ir mūsų rajone – aštuonerių metų mergaitę, einančią kelkraščiu Pocaičių kaimo ribose, parbloškė krautuvas su priekaba.
Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Petrulevčius „Santarvei“ sakė, kad pėsčiųjų matomumo problemai skiriama itin daug dėmesio.
„Kiekvienas policijos ekipažas automobilyje turi atšvaitų. Pastebėję neatsakingai besielgiantį pėsčiąjį, pareigūnai jam paaiškina apie tamsos keliamą grėsmę ir įteikia atšvaitą. Ypač tai aktualu dabar, kai tamsūs ir lietingi orai lydi mus didžiąją dalį paros“, – kalbėjo skyriaus vadovas.
Pareigūnai primena: atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Jį patartina tvirtinti ant dešinės rankos ties alkūne ir ant kojos žemiau kelio, kad jis būtų matomas. Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelio lygyje. Pakabinamas atšvaitas tvirtinamas prie kuprinės, rankinės ar išorinių drabužių – dešinėje pusėje, automobilių žibintų aukštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*