Avarijos kaltininkas girtumą tikrintis atsisakė

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vėlų trečiadienio vakarą BMW vairuotojas įvažiavo į pakelės medį. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, nes akivaizdžiai neblaivus vyras atsisakė pasitikrinti girtumą.

Avarija įvyko trečiadienį, apie vienuoliktą valandą vakaro, P. Matulionio gatvėje. Gatve tuo metu važiavo mažeikiškių policininkų ekipažas, pareigūnai pastebėjo priešais atvažiuojantį BMW.
Kadangi prie automobilio vairo sėdėjo į policijos akiratį jau anksčiau patekęs vyras, pareigūnai apsisuko ir grįžo atgal. Ir ne be reikalo – jie pamatė, kad vairuotojas nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės medį.
Aiškindamiesi avarijos aplinkybes pareigūnai matė, kad prie vairo sėdėjęs 38-erių metų vyras yra akivaizdžiai neblaivus, tačiau girtumą tikrintis jis atsisakė.
Tokia pozicija vairuotojo neišgelbės nuo atsakomybės – atsisakymas pasitikrinti girtumą yra prilyginamas sunkiam girtumui ir pradedamas ikiteisminis tyrimas. Blaivumą pasitikrinti atsisakęs vairuotojas yra baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.

One Reply to “Avarijos kaltininkas girtumą tikrintis atsisakė”

  1. G.Liutkus parašė:

    Jei as esu blaivas ,bet atsisakau pusti kaip mane gali prilyginti prie sunkiai girto? Gal bausme uz atsisakyma pusti yra tokia kaip ir sunkiai girto?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video