Avarijų priežastys – stirnos ir šernas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusiais metais rajono keliuose žuvo daugiau kaip trisdešimt miško gyvūnų. Ir šiais metais jau būta transporto priemonių susidūrimų su žvėrimis.


Dažniausiai nukenčia per rują

Transporto priemonės susidūrimas su šernu Mažeikių rajono kelių policijos poskyryje užregistruotas sausio devintąją. 
Kelyje Mažeikiai-Plungė-Tauragė ties Tirkšliais sunkiasvoris automobilis pervažiavo šerną, kurį anksčiau buvo parbloškęs lengvasis automobilis.
Sausį tai buvo jau trečias atvejis, kai po susidūrimų rajono keliuose žuvo miško žvėrys – anksčiau aukomis tapo dvi stirnaitės.
„Susidūrus su žvėrimis raginame vairuotojus mus informuoti apie įvykius. Mes užregistruojame avariją, nustatome aplinkybes ir priimame nutarimą pradėti ar nutraukti administracinę teiseną. Vairuotojams noriu tik patarti pasirinkti saugų greitį, kad būtų galima išvengti susidūrimo. Apie dažnai į kelią išeinančius žvėris įspėja kelio ženklas „Atsargiai, žvėrys“, – priminė rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Per praėjusius metus rajono keliuose po susidūrimo su automobiliais žuvo trisdešimt du žvėrys.


Liekanas pasiima medžiotojai 

Panašus žuvusių keliuose žvėrių skaičius užfiksuotas ir 2011 metais, o štai užpernai tokių avarijų buvo mažiau – žuvo dvidešimt miško gyvūnų, 2010 metais – 22, dar metais anksčiau – 25. 
„Šie skaičiai rodo, kad mūsų miškuose žvėrių yra nemažai, vykstant jų migracijai ir nutinka nelaimės. Vasarą per rują dažniausiai nukenčia stirnos, šiuo metu daugiausiai sužalojama šernų: gruodžio viduryje prasidėjus rujai šie gyvūnai nekreipia dėmesio į pavojus“, – pasakojo rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Pasak vedėjo, apie kiekvieną tokią avariją policija informuoja agentūrą, jos pareigūnai praneša apie įvykį medžiotojų būrelio, kurio teritorijoje įvyko avarija, atstovui. Surašomas aktas, kritusį žvėrį pasiima medžiotojai, kurie su gyvūno liekanomis elgiasi savo nuožiūra.
„Mums svarbiausia, kad žvėries liekanos būtų tinkamai sutvarkytos“, – sakė aplinkosaugininkas.

2 Atsakymai į “Avarijų priežastys – stirnos ir šernas”

  1. kelininkas parašė:

    Tai pradek statyt :) Maziau kalbu daugiau darbu

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    O kodel nepadarius pakelese uztvaru palei kelia,kad zverys negaletu begioti pakelese? Pasidomekit,ka daro kitose salyse tuo klausimu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*