Brakonieriai sunkiai keičia įpročius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusiais metais dėl žvejybos taisyklių pažeidimų aplinkosaugininkai rajono gyventojams skyrė per devynis šimtus eurų baudų.
Paskelbus apie dar dviejų žuvų rūšių žvejybos draudimus, pareigūnai ragina žvejus būti atidesniais.

Draudžiama tiek žvejyba, tiek prekyba

Nuo kovo 1 dienos iki gegužės 15 dienos visuose šalies vandenyse draudžiama gaudyti kiršlius, o iki gegužės 20 dienos – sterkus.
Pasak aplinkosaugininkų, tai vienos vertingiausių žuvų mūsų vandenyse, jų ištekliams gausinti šios žuvys veisiamos dirbtinai. Vien praėjusiais metais Aplinkos ministerija iš žuvininkystės bendrovių nupirko ir rudenį ežeruose įveisė 180 tūkst. sterkų.
Už draudžiamą šių žuvų žvejybą gresia nuo 115 iki 289 eurų bauda, be to, iš pažeidėjų bus konfiskuojami žvejybos įrankiai ir priemonės (valtys).
„Mūsų rajono vandens telkiniuose šių žuvų taip pat netrūksta. Tad jas pagavusius žvejus raginu paleisti žuvis atgal į vandenis. Susigundžius draudžiamu laimikiu, be baudos dar taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – už kiekvieną neteisėtai sugautą kiršlį ar sterką sumokėti po 158,5 euro“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Mėgėjų žvejybos įstatymas taip pat draudžia prekiauti žvejų mėgėjų sugautomis žuvimis. Šiuo metu yra parengtos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriose už mėgėjų žvejybos metu sužvejotų žuvų ir jų produktų prekybą numatyta bauda nuo 90 iki 290 eurų.
Prekyba laikomas mėgėjų žvejybos įrankiais sugautų žuvų ar iš jų pagamintų produktų pirkimas, pardavimas, mainai, siūlymas parduoti arba kitas veiksmas, kurį galima prilyginti išvardintiems, tarp jų ir reklamavimas, skelbimas, kvietimas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*