- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Dėmesys – leistinam greičiui

Policijos pareigūnai naudos tik tokius greičio matavimo prietaisus, kurie turi galimybę atmintyje kaupti atliktų matavimų duomenis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pablogėjus eismo sąlygoms ir padidėjus avarijų, kurios įvyko dėl greičio nesilaikymo, skaičiui policijos pareigūnams rekomenduojama daugiau dėmesio skirti greičio kontrolei.

Pusė patikrinimų – dėl greičio

Eismo priežiūrą vykdančių policijos patrulių darbas, atsižvelgiant į pasunkėjusias meteorologines sąlygas, bus organizuojamas taip, kad iki pusės jų patruliavimo laiko būtų skirta transporto priemonių važiavimo greičio kontrolei vykdyti.
Policijos pareigūnai naudos tik tokius greičio matavimo prietaisus, kurie turi galimybę atmintyje kaupti atliktų matavimų duomenis.
Mažeikių kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas informavo, kad ši nuostata bus taikoma ir skiriant užduotis mažeikiškių patrulių būrio ekipažams. Jie greitį kontroliuos greičio matuokliais „Berkut“ ir „Unipar“.

Suvestinės duomenys

Šios savaitės rajone įvykusių avarijų suvestinės rodo, kad tokios priemonės būtinos.
Pirmadienio popietę kelyje  Reivyčiai–Leckava automobilio „Mazda 6“ nesuvaldė buknaitiškis R. M. Mašina nuvažiavo nuo kelio ir buvo apgadinta.
Antradienio vakarą kelyje Bugeniai–Pikeliai saugaus greičio nepasirinko skuodiškis Ž. P., vairavęs „Alfa Romeo“. Mašina nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į betonines atramas.
Trečiadienio naktį kol kas nenustatytas automobilis Taikos ir Pavenčių gatvių sankryžoje suko į kairę, nepasirinko saugaus greičio ir rėžėsi į stovėjusį „Ford Mondeo“. Po avarijos jos kaltininkas iš įvykio vietos nuvažiavo.
Ketvirtadienio rytą naftos perdirbimo gamykloje saugaus greičio nepasirinko N. Akmenės gyventojas A. D., vairavęs „VW Caddy“. Mašina nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į apšvietimo stulpą.

Greičio mėgėjų nemažėja

Nuo praėjusio ketvirtadienio rajono kelių policijos poskyris gavo dešimt pranešimų apie Mažeikiuose registruotų transporto priemonių vairuotojų nusižengimus – šalies keliuose viršytą leistiną greitį.
Keturi pranešimai apie greičio pažeidėjus gauti iš mūsų rajone įrengtų stacionarių greičio matuoklių.
Savaitgalį mūsų rajone budėjo skiriamaisiais policijos ženklais nepažymėtas automobilis „VW Caddy“ su jame įrengta stacionaria greičio matavimo įranga, pranešimų apie pažeidimus iš jo dar negauta, tikimasi nuotraukų sulaukti kitą savaitę.
Policija atkreipia dėmesį, kad pėstieji dažnai nepaiso vienos pagrindinių savo pareigų – naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui. Dėl to ypatingas dėmesys bus skiriamas šių eismo dalyvių kontrolei: ėjimui kelkraščiu (važiuojamosios dalies pakraščiu) prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, ėjimui per važiuojamąją dalį, elgesiui prie šviesoforais reguliuojamų, taip pat nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimui tamsiuoju paros metu.

Taisyklių pakeitimai

Šią savaitę Vyriausybė pritarė atnaujintų Kelių eismo taisyklių pakeitimams.
Kitąmet Kelių eismo taisyklėse atsiras trys ženklai, susiję su elektromobiliais. Jie žymės elektromobilių pakrovimo vietą, atvejus, kai kelio ženklai negalioja elektromobiliams, taip pat elektromobiliams bei kitoms elektra varomoms transporto priemonėms skirtą stovėjimo vietą.
Taip pat numatyta leisti maršrutiniam transportui skirtomis juostomis važiuoti elektromobiliams bei lengviesiems automobiliams, kuriuose važiuoja ne mažiau kaip keturi eismo dalyviai. Tokios juostos bus žymimos elektromobilio ir simboliu 4+.
Taisyklėse taip pat numatyta suvienodinti motociklų ir lengvųjų automobilių greitį automagistralėse ir greitkeliuose.
Dabar nuo balandžio pirmosios iki spalio paskutinės dienos lengviesiems automobiliams buvo leidžiama magistralėse važiuoti 130 km per valandą greičiu, o greitkeliuose – 110 km per valandą greičiu, tuo tarpu motociklams šie greičiai buvo atitinkamai 110 ir 100 km.