- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Dėmesys – pėstiesiems ir dviratininkams

Per vienuolika šių metų mėnesių už įvairius pažeidimus policijos pareigūnai nubaudė 109 pėsčiuosius ir dviratininkus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pasibaigus reidui, kai buvo tikrinamas vairuotojų blaivumas, policija sutelks dėmesį į pėsčiuosius. Mažeikiškiai pareigūnai taip pat ieško avarijas sukėlusių ir pasprukusių vairuotojų.

Sulaikyti du neblaivūs vairuotojai

Visą praėjusią savaitę policijos sustiprintas dėmesys buvo nukreiptas į neblaivius vairuotojus – daugelyje Europos Sąjungos šalių vyko Europos kelių policijos tinklo (TISPOL) inicijuota vairuotojų blaivumo tikrinimo akcija.
Mažeikiškiai pareigūnai per savaitę nustatė du neblaivius vairuotojus. Jie neviršijo lengvo girtumo ribos (nuo 0,41 iki 1,5 promilės) – vienam nustatytas 1,32 promilės, kitam – 1,18 promilės girtumas, ir už tai jiems gresia bauda nuo tūkstančio iki pusantro tūkstančio litų su vairuotojo pažymėjimo atėmimu nuo metų iki pusantrų.
Nuo pirmadienio iki metų pabaigos šalyje paskelbta pėsčiųjų ir dviratininkų elgesio keliuose kontrolė. Per vienuolika šių metų mėnesių už įvairius pažeidimus policijos pareigūnai nubaudė 109 pėsčiuosius ir dviratininkus, per tą patį laikotarpį pernai tokių pažeidėjų buvo 172.

Prašo atsiliepti avarijos liudininkus

Policija prašo gyventojų pagalbos, padedant nustatyti gruodžio ketvirtosios vakarą Židikuose įvykusios avarijos aplinkybes. Apie pusę vienuolikos vakaro ties M. Pečkauskaitės gatvės pirmuoju namu nenustatytos markės automobilis išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir partrenkė dviračiu važiavusį 49-erių metų šio miestelio gyventoją A. M.
Žinoma tiek, kad automobilis po avarijos buvo sustojęs, vairuotojas pasiteiravo nukentėjusiojo apie savijautą. Kadangi šis iškart po susidūrimo sakė skausmo nejutęs, automobilis nuvažiavo, nepranešęs apie įvykį policijai.
Po kurio laiko dviratininkas nebegalėjo atsikelti. Nuvežus į Mažeikių ligoninę, jam nustatytas blauzdikaulio lūžis. Dėl avarijos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Policijos pareigūnai prašo gyventojus, kurie matė ar įsidėmėjo avariją sukėlusį automobilį, kreiptis į Mažeikių policijos budintįjį, taip pat raginamas atvykti ir pats automobilio vairuotojas.
Kelių policijos poskyrio pareigūnai taip pat aiškinasi, kas gruodžio šešioliktosios pavakarę sėdėjo prie automobilio „Audi 100“, priklausančio Plungės rajono, Varkalių gyventojai, vairo. Užlieknėje, Ežero gatvėje, minėtos mašinos vairuotojas nepasirinko saugaus greičio, trenkėsi į metalinę tvorą ir metalinį šiukšlių konteinerį. Nors buvo apgadintas automobilis ir tvora, vairuotojas, nepranešęs apie avariją pareigūnams, iš įvykio vietos nuvažiavo.