Dūmų signalizatoriai – būtini siekiant apsisaugoti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Telšių rajone įvyko skaudi tragedija: dėl namuose pasklidusių nuodingų dūmų žuvo du mažamečiai. Ugniagesius gelbėtojus ši situacija verčia vėl priminti gyventojams apie reikalavimą įsirengti dūmų signalizatorius.

Dūmų signalizatoriai – privalomi

Tragedija Telšių rajone įvyko gegužės 5 d., kai vonioje įvyko trumpas elektros laidų sujungimas ir nuo jo pradėjo rūkti plastikinė apdaila. Iš to kilę tiršti nuodingi dūmai pražudė du mažamečius vaikus. Patalpoje dūmų signalizatoriaus nebuvo.
Ugniagesiai gelbėtojai informuoja, kad autonominis dūmų signalizatorius – tai prietaisas, kuris reaguoja į padidėjusį dūmų ar kitų degimo produktų kiekį ore. Patalpoje atsiradus nedideliam dūmų kiekiui, signalizatorius juos aptinka ir ima skleisti šaižų garsinį signalą, kuris atkreipia dėmesį, pažadina miegančius ir perspėja apie kilusį gaisrą.
„Bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse nurodoma, kad gyvenamųjų patalpų savininkai ir nuomininkai gyvenamosiose patalpose privalo įrengti autonominius dūmų signalizatorius, išskyrus atvejus, kai patalpose įrengta gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema. Patalpose įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai turi būti techniškai tvarkingi ir veikiantys.
Bauda už jų nebuvimą – nuo 10 iki 70 eurų, tačiau ši investicija yra nepalyginama su žmonių mirtimis arba nuostoliais po laiku nepastebėto gaisro“, – pastebėjo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas Ričardas Kiškėnas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video