Eismo dalyviams būtina paisyti saugumo priemonių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjant žiemai ir ilgėjant tamsiajam paros laikui kelių policija eismo dalyviams primena apie būtinas saugumo priemones keliuose.


Sumažintas greitis 

Pareigūnai primena, kad nuo lapkričio pirmosios iki kovo 31-osios keičiasi leistinas važiavimo greitis lengviesiems automobiliams, motociklams ir triračiams automobilinėse magistralėse bei greitkeliuose. Automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 kilometrų per valandą greičiu (sumažėjo dvidešimčia kilometrų per valandą), greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 kilometrų per valandą greičiu (sumažėjo dešimčia kilometrų per valandą). 
„Mūsų rajone tokių kelių atkarpų nėra, tačiau vairuotojai turi prisiminti, kad visi pranešimai apie šalies magistralėse ir greitkeliuose viršytą greitį patenka į mūsų poskyrį, kur ir skiriamos baudos. O kad greitį rajono gyventojai mėgsta viršyti, kalba skaičiai: per devynis šių metų mėnesius gauti pranešimai apie 1127 mažeikiškių greičio viršijimo atvejus, kai pernai per tą patį laikotarpį tebuvo tik 697“, – teigė rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Poskyrio viršininkas taip pat primena, kad eisme dalyvaujančioje transporto priemonėje privalo būti avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas, pirmosios pagalbos rinkinys bei ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.
Už šių taisyklių nesilaikymą gresia bauda nuo 20 iki 40 litų arba įspėjimas.


Matuos protektoriaus gylį 

Nuo sekmadienio iki kovo 31-osios draudžiama eksploatuoti automobilius, kurių didžiausia leistina masė ne didesnė kaip trys su puse tonos, su vasarinėmis padangomis. Dygliuotomis padangomis taip pat leidžiama važinėti, tik būtina prisiklijuoti specialų lipduką. 
Keičiasi ir reikalavimai padangų protektoriams: vasarinių padangų protektoriaus gylis turėjo būti ne mažesnis kaip 1,6 milimetro, o žieminių padangų privalomas gylis – ne mažesnis kaip trys milimetrai.
Kaip informavo N. Gurauskas, rajono kelių policininkai šiuo metu turi du elektroninius protektoriaus gylio matuoklius „Limit“, kuriais bus matuojamos įtarimus sukėlusios padangos.


Būtini atšvaitai 

Tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui pasikeičia reikalavimai pėstiesiems ir dviratininkams – jie privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę atšvaitus, pėstieji gali neštis ir šviečiantį žibintą. 
Pėstiesiems, kurie nesilaiko šių nurodymų, skiriama bauda nuo 80 iki 140 litų.
Statistika byloja, kad per šiuos metus padaugėjo pėsčiųjų ir dviratininkų daromų pažeidimų – nuo 85 per praėjusių metų devynis mėnesius iki 167 šiemet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*