Eismo statistika: avarijų padaugėjo, KET pažeidėjų sumažėjo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Per keturis šių metų mėnesius eismo įvykių skaičius Mažeikių rajono keliuose nežymiai išaugo, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. O štai nustatytų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjų skaičius sumažėjo daugiau nei tūkstančiu. Kaip teigia pareigūnai, šį mažėjimą, deja, nulėmė ne vairuotojų drausmingumas, o tai, jog buvo atsisakyta stacionarių greičio matuoklių.

Sužeisti du žmonės

Avarija, kurioje buvo sužeisti du žmonės, įvyko gegužės 5-osios rytą, apie vienuoliktą valandą, kelyje Židikai–Pikeliai. 47-erių metų blaivus vyras, vairuodamas sunkvežimį „Renault“, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „Audi“, kurį vairavo 60-metis vairuotojas.
Po transporto priemonių susidūrimo nukentėjo lengvojo automobilio vairuotojas ir su juo kartu važiavęs 53-ejų metų keleivis, abu jie buvo blaivūs.
Nuo metų pradžios iki gegužės rajono keliuose užfiksuota 130 eismo įvykių. Daugelis jų, kaip teigia policijos pareigūnai, vadinamieji „metaliniai“ – kai tik apgadinamos transporto priemonės, tačiau eismo įvykio deklaracijų pildymo įvykio dalyviams nepakanka.

Vyksta saugaus eismo savaitė

Policija primena: nuo pirmadienio iki sekmadienio vyksta penktoji Jungtinių Tautų saugaus eismo savaitė, kurios metu vykdoma informacinė kampanija „Saugok gyvybes, prabilk“.
Pareigūnai kviečia visus eismo dalyvius prisijungti prie šios kampanijos ir aktyviai pranešti vietos policijai apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus, pasižyminčius įžūlumu, akivaizdžia grėsme kitiems eismo dalyviams.
Prašoma teikti „karštą“ informaciją (apie, įtariama, neblaivius vairuotojus, pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, neturinčius teisės vairuoti asmenis ir pan.). Skambinti reikia skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 ar policijos informacijos telefonu 8 700 60 000, taip pat galima siųsti informaciją ir paklausimus el. p. info@policija.lt
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*