Gegužę – saugaus eismo akcijos

Nuo metų pradžios patruliai Mažeikių rajone įregistravo 68 avarijas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gegužę didžiulis dėmesys skiriamas eismo saugumui: pagal numatytą planą tiksliniai reidai vyks visą mėnesį.

Vyksta reidai

Pirmąsias tris gegužės dienas patrulių būrio policininkai vykdė leistino greičio kontrolę. Mažeikių rajone pareigūnai nustatė trylika greičio viršijimo atvejų, penki vairuotojai greitį viršijo daugiau kaip 40 kilometrų per valandą. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje keturių rajonų teritorijoje iš viso buvo nustatyta 113 greičio viršijimo atvejų.
Praėjusio savaitgalio tris dienas šalies keliuose didžiausias dėmesys buvo skirtas vairuotojų blaivumui tikrinti. Mažeikiškiai pareigūnai nustatė vieną neblaivų vairuotoją – Stasys N. į alkoholio tikrintuvą įpūtė 2,35 promilės. Telšių VPK teritorijoje iš viso nustatyti trys neblaivūs vairuotojai.
„Prevencinės priemonės tęsis ir toliau – šią savaitę vyksta chuliganiško ir pavojingo vairavimo kontrolė, gegužės 14–20 dienomis bus kontroliuojamas leistinas greitis, gegužės 21–27 dienomis vėl didesnį dėmesį skirsime kelių chuliganams, o gegužės 28 – birželio 3 dienomis dėmesį atkreipsime į saugos diržų ir vaikiškų kėdučių naudojimą“, – planais pasidalijo patrulių būrio vadas Nerijus Gurauskas.

Įregistravo vieną avariją

Sustiprintas dėmesys eismo saugumui jau davė vaisių – per devynias pirmąsias gegužės dienas mažeikiškiai patruliai užregistravo tik vieną avariją. Gegužės trečiosios vakarą leistino greičio kelyje Mažeikiai–Skuodas nepasirinko ylakiškis Rimantas L., kuris vairavo automobilį „Ford Mondeo“.
Kelio ženklo „Laukiniai žvėrys“ galiojimo zonoje netoli Ukrinų dvidešimt trejų metų vairavimo patirtį turintis vairuotojas savo mašina partrenkė ir mirtinai traumavo į kelią išbėgusią stirną.
Už Kelių eismo taisyklių pažeidimą vairuotojui gresia bauda nuo šimto iki dviejų šimtų litų arba vairuotojo pažymėjimo sulaikymas nuo trijų mėnesių iki pusės metų.

Išaiškinta beveik 800 pažeidėjų

Nuo metų pradžios patruliai Mažeikių rajone įregistravo 68 avarijas, devyniolika iš jų įvyko balandį. Jose buvo sužeista vienuolika žmonių.
Už kelių eismo taisyklių pažeidimus iš viso nubausta beveik aštuoni šimtai eismo dalyvių, nustatyti 53 neblaivūs vairuotojai.
Dažniausiai yra viršijamas leistinas greitis (162 atvejai) bei nenaudojami saugos diržai (123 atvejai). Iš avarijų vietų pabėgo 21 jas sukėlęs vairuotojas, aštuonių rasti nepavyko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video