Girtuokliai vairuotojai įpročius pakeisti turės iki kitų metų balandžio

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naujame  Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta – už didžiausią pavojų eismo dalyviams keliančius pažeidimus grės griežtos sankcijos, girtas vairuotojas gali netekti laisvės.

Išskirtos vairuotojų grupės

Speciali darbo grupė, kuri rengė  Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, identifikavo tris esminius pažeidimus, kurie kelia didžiausią pavojų eismo dalyviams: leistino greičio viršijimas daugiau nei trisdešimt kilometrų per valandą, pavojingas ir chuliganiškas vairavimas bei alkoholio vartojimas.
Numatyta, kad viršijus leistiną greitį motociklų, autobusų, krovininio transporto priemonių, kurių masė didesnė nei 3,5 tonos, vairuotojams, be baudos, bus taikomas ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas nuo trijų iki šešių mėnesių. Dabar gi už tokį greičio viršijimą gresia tik bauda nuo 115 iki 173 eurų.
Pasak specialistų, minėtos vairuotojų grupės pasirinktos dėl to, kad jos kelią didžiausią pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams, kai viršija minėtą greitį.
Mažeikių rajone pernai per metus buvo užfiksuoti 1902 greičio viršijimo atvejai, pasak kelių policijos poskyrio pareigūnų, didžiąją dalį jų ir sudarė pažeidimai, kai greitis buvo viršijamas nuo 30 iki 40 kilometrų per valandą.
Taip pat numatyta, kad teisėtai stabdant greičio viršytoją, jeigu jis reikalavimui nepaklus, pareigūnai jo po miestą nesivaikys ir netaranuos. Tačiau eismo pažeidimas bus užfiksuotas, o už nepaklusimą sustoti grės teisės vairuoti praradimas nuo 3 iki 5 metų.

Pakaks filmuotos medžiagos

Dabar chuliganišku vairavimu įvardijamas kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų, keliantis pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui. Tuo tarpu pavojingu vairavimu – transporto priemonių vairavimas, vienu metu ar paeiliui padarant kelis eismo taisyklių pažeidimus, keliančius grėsmę eismo saugumui, taip pat Kelių eismo taisyklių pažeidimas, sukėlęs pavojingą situaciją, tai yra privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti.
Naujai patvirtintame ATPK yra apibrėžta,  kad lenkimas vietose, kuriose kelių eismo taisyklės draudžia tą daryti – sankryžose ir atitinkamai pažymėtose juostose bus laikoma pavojingu vairavimu, o elgesys kelyje, kuris kitą vairuotoją privers imtis ekstremalių veiksmų – staigaus stabdymo, nuvažiavimo į kelkraštį, bus laikomas chuliganišku vairavimu.
Nuo balandžio pakaks to, kad kitas eismo dalyvis pateiktų policininkui filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotas chuliganiškas ar pavojingas vairavimas, ir teismas, išnagrinėjęs įvykį, paskirs bausmę.

Gresia ir laisvės atėmimas

Saugaus eismo specialistai sugriežtino ir bausmes gerokai apgirtusiems vairuotojams: nuo 1,5 promilės girtumo administracinė atsakomybė nebebus taikoma, tokia veikla bus kriminalizuota ir nusižengimą numatys Baudžiamasis kodeksas.
Jeigu dabar neblaiviems vairuotojams, kuriems nustatytas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) girtumas, gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su vairuotojo pažymėjimo netektimi nuo dvejų iki trejų metų arba toks pat teisių atėmimas, tik dar ir areštas nuo dešimties parų iki mėnesio, tai nuo kitų metų balandžio grės bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki metų.
Tuo tarpu sankcijos ir bausmės vairuotojams, kurių girtumas sieks mažiau nei 1,5 promilės, nesikeis.
Praėjusiais metais Mažeikių rajone buvo sulaikyta 220 neblaivių vairuotojų, šiemet per aštuonis mėnesius – 152, anot pareigūnų, trečdalis iš jų būna vidutinio ir sunkaus girtumo.

One Reply to “Girtuokliai vairuotojai įpročius pakeisti turės iki kitų metų balandžio”

  1. ir parašė:

    gerai,filmuosime is masinos kitus ir tramdysime:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*