Gyventojai vienijasi, nes nori būti saugūs

Iškabą grupės pirmininkui Vytautui Ročiui (viduryje) įteikė prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas (kairėje) ir rajono Policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas. Nuotrauka iš policijos archyvo

Antradienį Mažeikių policijos komisariate daugiabučio namo gyventojams įteikta jau septynioliktoji informacinė iškaba, liudijanti, kad name įsikūrusi Saugios kaimynystės grupė.


Susibūrė dar viena grupė 

Informacinė iškaba „Čia veikia saugi kaimynystė“ prie Pavenčių g. 23-iojo namo įspės galimus nusikaltėlius, jog šiame name gyvena neabejingi kaimynai, aktyvūs ir iniciatyvūs žmonės, nepakantūs įvairioms blogybėms. Akivaizdu, kad čia bet kokie neteisėti veiksmai bus pastebėti ir apie juos pranešta policijai.
Dėl saugios kaimynystės grupės įkūrimo šiame name buvo nuspręsta spalio dešimtąją įvykusiame namo gyventojų susitikime su prevencijos poskyrio pareigūnais.
Kaimynams buvo išdalinti lankstinukai apie saugią aplinką, buvo kalbama apie bendruomenės narių mobilizavimą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų savo gyvenamojoje aplinkoje užkardinimo, prevencinio projekto „Saugi kaimynystė“ svarbą, informacinių stendų laiptinėse iškabinimą. Gyventojai buvo raginami pasinaudoti policijos teikiama nemokama daiktų žymėjimo paslauga.
Aptarę aktualius klausimus, išsakę iškylančias problemas namo gyventojai nutarė tapti saugesne, aktyvesne bendruomene.
Namo „Saugios kaimynystės“ grupės pirmininku išrinktas Vytautas Ročys.


Pradžia – prieš septynerius metus 

Į pirmąją Saugios kaimynystės grupę mūsų mieste 2006-ųjų metų balandį susibūrė Pavenčių gatvės 35-ojo namo bendruomenė. 
„Per pirmuosius metus tokios grupės susikūrė keturiuose daugiabučiuose. Kiekvienais metais jų vis daugėjo, dar keturios Saugios kaimynystės grupės susikūrė 2009 metais, trys įkurtos pernai. Šiemet tai yra pirmoji tuo tikslu susibūrusi bendruomenė“, – sakė rajono prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Į Saugios kaimynystės grupes jau yra susibūrę keturiolika Mažeikių miesto bei dviejų Viekšnių daugiabučių namų gyventojai, šiame miestelyje veikia net saugios kaimynystės gatvė – saugumo tikslais susivienijo Kūlupio gatvės bendruomenė.
Per saugios kaimynystės grupių gyvavimo laikotarpį jų teritorijose nebuvo užfiksuota išskirtinių ar rezonansinių nusikalstamų veikų, išskyrus atvejį, kai viename kieme buvo išdaužtas automobilio stiklas.
Pasak A. Bubliausko, grupių atstovai kartą per pusę metų kviečiami į prie policijos komisariato veikiančios Visuomeninės tarybos susirinkimus, kur gali išsakyti savo pageidavimus bei teikti pasiūlymus dėl teisėsaugos mūsų mieste. Grupių vadovai tiesiogiai bendrauja su apylinkės inspektoriais ir sprendžia iškilusias problemas.


Vyksta ilgalaikė prevencinė priemonė 

Ši iniciatyva, kuri labiau skirta miestų daugiabučių gyventojų bendruomenėms, yra šalyje vykdomos ilgalaikės kompleksinės prevencinės priemonės „Saugią aplinką kurkime kartu!“ dalis. Aštuoniose rajono seniūnijose yra sukurtos prevencinės darbo grupės, kurios dirba saugios aplinkos gyvenvietėse srityje.
Mažeikiškius, norinčius kurti saugios kaimynystės grupes, daugiau sužinoti apie saugios kaimynystės programą bei įkurti saugios kaimynystės grupę savo name, prevencijos poskyrio viršininkas ragina kreiptis į savo gyvenamosios vietos apylinkės inspektorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*