Į Bendrąjį pagalbos centrą geriau skambinti pačiam nukentėjusiajam ar ligoniui

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Bendrasis pagalbos centras gyventojams primena, kad, norėdami sulaukti operatyvios ir tikslios pagalbos, skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 turėtų skambinti patys į nelaimę patekę žmonės ar šalia esantys įvykio liudytojai.
Šiam raginimui pritaria ir mūsų rajono teisėtvarkos institucijų vadovai.

Kad ištikus nelaimei ir skubiai prireikus pagalbos reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, žino dauguma Lietuvos gyventojų.
„Bendrojo pagalbos centro operatoriai gana dažnai susiduria su situacijomis, kai apie nelaimę praneša ne į ją pakliuvę ar liudininkais tapę asmenys iš įvykio vietos, o visai kitur esantys žmonės.
Jei nelaimė įvyksta kelyje, tolokai nuo gyvenviečių, kyla nemažai sunkumų bandant nustatyti tikslią jos vietą.
Reikia pažymėti, kad vietos nustatymo duomenys, siunčiami į Bendrąjį pagalbos centrą iš išmaniųjų telefonų, dažnai būna labai tikslūs – jų paklaida gali siekti vos 3–6 metrus ir nelaimės vietą galima nustatyti greitai bei nesudėtingai. Deja, kai skambinama ne iš įvykio vietos, gaunami skambinančiojo buvimo vietos duomenys nebetenka prasmės“, – informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*