Kovai su korupcija – vaizdo įranga

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Techninių apžiūrų stotyse planuojama įdiegti vaizdo fiksavimo įranga papildys nuo liepos šiose įstaigose pradėtą vykdyti Antikorupcijos projektą.
Mažeikių stotyje šios įrangos gali tekti dar palaukti.

Įrangos teks palaukti

Šalyje veikiančiose 68 techninių apžiūrų stotyse diegiama speciali vaizdo fiksavimo įranga, kuri skirta fiksuoti į techninę apžiūrą atvykusios transporto priemonės išorę, identifikacijos numerį bei aptiktus defektus.
Planuojama, kad tai suteiks apžiūroms didesnio skaidrumo ir viešumo bei sumažins ginčytinas situacijas tarp kontrolierių ir vairuotojų.
„Ši įranga visose techninių apžiūrų stotyse bus privaloma. Kada ji pradės veikti Mažeikių techninėje apžiūros stotyje, sunku prognozuoti – kol kas dar tik kuriamos programos. Manau, jeigu pavyks išspręsti organizacinius klausimus, geriausiu atveju ji jūsų mieste bus įdiegta metų pabaigoje“, – sakė UAB „Telšių techninių apžiūrų centras“ vadovas Arvydas Plienius.
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ atstovai pažymi, kad asmenų, kontrolieriams siūlančių kyšių, neužfiksuota, nes dažnai konflikto išvengiama kontrolieriui paaiškinus apie teisinę atsakomybę už kyšio davimą.
Tai, kad antikorupcinė programa pradeda efektyviau veikti, pritaria ir A. Plienius – siūlančiųjų kyšius buvo, yra ir bus, tačiau iš pokalbių su kontrolieriais jaučiama, kad tokių bandymų mažėja.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*