- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikiškis liko ir be pinigų, ir be staklių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiškio „katės pirkimas maiše“ baigėsi tuo, kad dėl pardavėjo sukčiavimo jam teko kreiptis į policijos pareigūnus.

Patyrė nuostolį

Pirmadienio vidurdienį 38-erių metų mažeikiškis, internetiniame tinklapyje radęs skelbimą apie parduodamas medienos skersavimo stakles, susisiekė su pardavėju ir į jo nurodytą sąskaitą pervedė 230 eurų.
Vyras, tokiu būdu sumokėjęs už norimą prekę, jos taip ir negavo, pardavėjas nebeatsako į skambučius.
Apgautas žmogus dėl tokio poelgio antradienį kreipėsi į Mažeikių rajono policijos komisariatą.

Vietoj prekės – akmuo

Veiklos skyriaus viršininkas Paulius Šimkus ragina gyventojus netikėti internetiniuose tinklalapiuose pasirodančiais pranešimais apie parduodamas prekes, kurios siūlomos už gerokai žemesnę nei rinkos kainą. Taip pat neskubėti iš anksto pervesti pinigų už prekes, sumokėti tik jas gavus.
„Tačiau ir čia slypi pavojai – jau turėjome atvejį, kai vietoj prekės siuntinyje buvo akmuo, o pinigai jau buvo sumokėti. Visais atvejais reikia vadovautis savo protu – užduoti kuo daugiau klausimų apie parduodamą prekę, susitarti važiuoti jos apžiūrėti, o jeigu to pardavėjas vengia, nutraukti su juo bet kokius ryšius“, – patarė pareigūnas.

Tampa budresni

Kaip pastebėjo P. Šimkus, vis tik mažeikiškių, užkimbančių ant sukčių meškerės, mažėja – pernai dėl sukčiavimo buvo pradėti 26 ikiteisminiai tyrimai, užpernai – 37.
Sausį nuo telefoninių sukčių ypač skaudžiai nukentėjo 61-erių metų mažeikiškė, kuri padiktavo savo elektroninės bankininkystės kodus, o sukčiai nuo jos sąskaitos nuėmė 13,4 tūkstančio eurų.