Mūsų rajone „juodųjų dėmių“ nebeliko

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kelininkų naujai paskelbtame Lietuvos valstybinės reikšmės kelių „juodųjų dėmių“ žemėlapyje Mažeikių rajonas švarus – čia „juodųjų dėmių“ neliko, nors dar pernai buvo pažymėtos dvi avaringos vietos.
Per dešimtmetį Lietuvoje avaringų atkarpų sumažėjo daugiau nei dešimteriopai.

Praėjusių metų „juodųjų dėmių“ žemėlapyje abi buvo užfiksuotos Mažeikių gatvėse. Tai buvo 300 metrų atkarpa apie Skuodo ir Algirdo gatvių sankryžą, o taip pat atkarpa nuo Sedos ir Žemaitijos gatvių šviesoforu reguliuojamos sankryžos iki pėsčiųjų perėjos Sedos gatvėje.
Pernai šios vietos nepasižymėjo avarijomis, tik pėsčiųjų perėjoje Sedos gatvėje buvo sužeista moteris, todėl „juodosios dėmės“ žemėlapyje buvo panaikintos.
Kelininkai primena, kad „juodąja dėme“ vadinamas maždaug pusės kilometro kelio ruožas, kuriame dėl įvairių priežasčių dažniau nei kitose kelio atkarpose fiksuojami įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose žūva arba būna sužeisti žmonės.
„Juodajai dėmei“ atsirasti užtenka to, kad per ketverius metus čia būtų užregistruoti keturi įskaitiniai eismo įvykiai. Apie tokį pavojingą kelio ruožą įspėja specialus kelio ženklas – trikampis su juodu apskritimu baltame fone raudonais kraštais.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video