Neatsakingas elgesys prie vandens gali prišaukti nelaimę

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Šilti, poilsiui prie vandens tinkantys orai išsyk padidina nelaimių riziką. Jei poilsiautojai netinkamai elgiasi vandens telkiniuose, nepaiso svarbiausių taisyklių, jie rizikuoja nuskęsti.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, dažniau skęsta vyrai. Tokia tendencija – ir mūsų rajone. Laimei, šiemet dar nėra ją patvirtinančių ar paneigiančių faktų – mažeikiškiai gana atsargūs.

Ugniagesiai gelbėtojai visiems, kurie planuoja poilsį prie vandens, primena: nelaimių vandenyje galima išvengti, tik reikia laikytis paprastų taisyklių.
Štai jos: nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose, geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai; neplaukite už plūdurų, nors ir jaučiatės esąs geras plaukikas; nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje; nesimaudykite išgėrę alkoholinių gėrimų, iškart po valgio, perkaitę saulėje; nešokite į vandenį staiga, prieš tai juo būtina apsišlakstyti.
Dažniausiai nelaimės vandenyje ištinka vyrus. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iš šiemet nuskendusių asmenų tik 14,5 proc. – moterys.
Departamento pareigūnai teigia, jog vyrai dažniausiai pervertina savo galimybes ir jėgas, labiau mėgsta įvairias aktyvias vandens pramogas, yra linkę prie vandens vartoti alkoholį, o moterys pasižymi didesniu saugumo ir atsargumo jausmu, joms nėra svarbu įtvirtinti save kitų akivaizdoje.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*