Neblaiviems vairuotojams – teismo skirtos bausmės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per spalį dvylika rajono gyventojų Mažeikių rajono keliuose įkliuvo neblaivūs prie vairo. Vienuolika anksčiau tokį nusižengimą padariusių eismo dalyvių mažeikiškių jau sužinojo, kokias bausmes jiems skyrė teismas.

Nubaustas „pasižymėjęs“ vairuotojas

Tarp vienuolikos nubaustųjų teisėjai išnagrinėjo ir dviejų vairuotojų bylas, kurie į policijos pareigūnų akiratį pateko vieną dieną, tuo pačiu metu ir toje pat vietoje.
Rugpjūčio 25-osios vakarą pareigūnams buvo pranešta, kad į Buknaičius išvažiavo galimai neblaivaus vairuotojo vairuojamas automobilis „Renault Espace“. Nuvykę tikrinti pranešimo, pareigūnai sulaikė ne tik minėtą automobilį vairavusį 43-ejų metų vairavimo stažą turintį 61-erių metų P. M., bet ir ten pat sustabdė kitą „Renault“ markės automobilį, kurį vairavo 21-erių metų V. K. Vyresniam vairuotojui buvo nustatytas 2,70 promilės girtumas, jaunesniam šių promilių buvo kiek mažiau – 1,65.
P. M. skirta 579 eurų bauda ir dvejiems metams atimtas vairuotojo pažymėjimas, tuo tarpu V. K. teks atlikti administracinį areštą – jam skirtos 25 paros daboklėje bei konfiskuota transporto priemonė. Jis yra pasižymėjęs policijos pareigūnams jau ne kartą: birželį jam teismas skyrė dvi bausmes už vairavimą išgėrus – iš viso 2750 eurų baudas ir konfiskavo dvi transporto priemones. Be to, vaikinas laukia dar vienos bausmės – spalio šešioliktąją jis įvykdė avariją, tada jam buvo nustatytas 2,51 promilės girtumas.

Kad ir šimtosios promilės dalys…

Net ir lengvas girtumas gali sukelti didelių nemalonumų – 32-ejų metų D. K. birželio pabaigoje sulaikyta Sedos gatvėje prie automobilio vairo. Jai buvo nustatytas 0,46 promilės girtumas, kai leistina norma – 0,4 promilės. Už nežymiai – keliomis šimtosiomis – viršytas promiles vyrui teks sumokėti 289 eurų baudą ir pusei metų apsieiti be vairuotojo pažymėjimo.
Tuo tarpu gerokai griežčiau teisėjai atsižvelgė į 52-ejų metų V. L. nusižengimą rugsėjo keturioliktąją. Tądien žmonės pastebėjo, kad į prekybos centro „Norfa“ aikštelę automobiliu atvyko visiškai girtas vairuotojas. Atskubėję policijos pareigūnai jam nustatė 2,27 promilės girtumą. Už tai skirta 1448 eurų bauda ir ketveriems metams atimtas vairuotojo pažymėjimas.
Spalį į pareigūnų rankas įkliuvo dvylika neblaivių eismo dalyvių (rugsėjį jų sulaikyti tik penki), nuo metų pradžios policijos pareigūnai rajono keliuose jau nustatė 154 neblaivius eismo dalyvius (pernai per tą patį laikotarpį jų buvo sulaikyta 190).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*