Neblaivių vairuotojų skaičius vis auga

Nuo metų pradžios iki rugsėjo pirmosios Mažeikių patrulių būrio pareigūnai jau nustatė 138 neblaivius vairuotojus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ši vasara Mažeikių rajono keliuose pasižymėjo ne tik pareigūnų registruotų avarijų gausa, bet ir skaudžiomis pasekmėmis.

Nors visomis priemonėmis kovojama su neblaiviais vairuotojais, jų mūsų keliuose nemažėja.


Vasarą – įskaitinių avarijų gausa

Per vasarą (nuo gegužės 31-osios iki rugsėjo 1-osios) pareigūnai įformino 79 avarijas. Net 27 -iose buvo sužeisti ar žuvo žmonės (pernai per tą patį laikotarpį buvo užfiksuota tik 12 įskaitinių avarijų).  
Avarijų pasekmės skaudžios: žuvo keturi, buvo sužeisti 36 eismo dalyviai. Pernai vasarą žuvo du ir buvo sužeisti 33 eismo dalyviai.
„Ypač skaudus mums buvo birželis, kai žuvo trys žmonės, liepą – sužeista net dvidešimt žmonių. Tiesa, rugpjūtį nukentėjusiųjų skaičius sumenko iki dešimties. Vasaros karštis, kuris atbukina vairuotojų dėmesį, bei saugaus greičio viršijimas, esant geroms oro sąlygoms – manau, kad tai du svarbiausi veiksniai, kurie lėmė tokį avarijų skaičių“, – sakė patrulių būrio viršininkas Nerijus Gurauskas.


Prasprūsta tik kas ketvirtas „pabėgėlis“ 

Per vasarą dešimt vairuotojų prie transporto priemonės vairo sėdo ne tik būdami neblaivūs, bet ir neturėdami vairuotojo pažymėjimo. Nuo metų pradžios tokių vairuotojų mažeikiškiai pareigūnai nustatė jau dvidešimt šešis. 
Iš avarijos vietos, nepranešę policijai, šiemet nuvažiavo 42 vairuotojai, iš jų tik vienuolikos nepavyko nustatyti. Pasak N. Gurausko, artėjant tamsiajam metų sezonui, šis skaičius turi tendenciją augti, nes avarijos kaltininkai mano, jog niekas jų nepastebėjo, kad apgadino kitą automobilį. Tokių vairuotojų negąsdina ir griežta atsakomybė.
„Skaičiai rodo, jog atsakomybės kol kas pavyksta išvengti tik kas ketvirtam avarijos kaltininkui, todėl raginame vairuotojus, kurie sukėlė eismo įvykį, o šalia tuo metu nėra apgadintos mašinos savininko, geriau informuoti apie įvykį policiją. Taip bus išvengta didelių piniginių baudų, liks neatimtas vairuotojo pažymėjimas“, – sakė patrulių būrio viršininkas.


Ketvirtadienį – du eismo įvykiai

Pastarieji eismo įvykiai rajone užfiksuoti ketvirtadienį. 
Pavakarę Leteniuose automobilio „Audi A6“ vairuotojas nepasirinko saugaus greičio ir, nesuvaldęs mašinos, trenkėsi į tvorą. Apie įvykį neinformavęs policijos, vairuotojas nuvažiavo. Nustatyta, kad mašina priklauso Telšių rajono gyventojai G. V.
Rytą Naikiuose traktoriaus su priekaba nesuvaldė žemės ūkio bendrovės traktorininkas E. S. Jo transporto priemonė nuvažiavo nuo kelio ir apvirto, apgadintas stulpas, krūmai ir traktorius, tačiau šiuo atveju eismo dalyvis iškvietė pareigūnus ir tinkamai įformino avariją.


Vairavo visiškai girta 

Pirmadienio pavakarę ties Draugystės gatvės šešioliktuoju namu užfiksuota avarija, kurios kaltininkė –keturiolikos metų vairavimo stažą turinti mažeikiškė, automobilį vairavo visiškai girta. 
Taksi automobilis „Audi 100“ sustojo praleisti iš Draugystės gatvės šešioliktojo namo išsukantį „Renault Espace“, kurį vairavo 44-erių metų R. J.
Deja, moters vairuojama transporto priemonė nepaliko saugaus atstumo iš šono ir kliudė sustojusį automobilį.
Įprastai tokiu atveju vairuotojai būtų užpildę eismo įvykio deklaracijas ir toliau viskuo būtų rūpinęsis draudimas, tačiau ne šįkart: nukentėjusysis pamatė, kad mažeikiškė visiškai girta. Atvykę policijos pareigūnai Naftininkų gatvės gyventojai nustatė 4,14 promilės girtumą.
Tai jau trečias transporto priemonės vairuotojas, šios savaitės pradžioje mūsų mieste sulaikytas neblaivus. Pirmadienio rytą Senkelio gatvėje vienuolikos metų vairavimo stažą turintis 29-erių metų G. V. „įpūtė“ 1,51 promilės , antradienio rytą Laisvės gatvėje 37-erių metų V. G. nustatytas 1,66 promilės girtumas. Vairuotojas taip pat ne iš naujokų – mažeikiškio vairavimo stažas keturiolika metų.
Nuo metų pradžios iki rugsėjo pirmosios Mažeikių patrulių būrio pareigūnai jau nustatė 138 neblaivius vairuotojus (pernai per tą patį laikotarpį jų buvo trimis mažiau), per vasarą iš viso nustatyti 54 neblaivūs vairuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*