Neblaivūs vairuotojai – pavojus keliuose

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mėgėjų, išlenkus taurelę ir ne vieną, sėsti prie mašinos vairo, negalvojant apie pasekmes, Mažeikių rajone vis dar netrūksta – savaitgalį nustatyti trys neblaivūs vairuotojai, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai.

„Pamaišė“ elektros stulpas

Šeštadienį avarija įvyko Dingailiuose (Sedos seniūnija) – automobilis „Ford Galaxy“ nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į elektros stulpą, jį apgadino ir nutraukė elektros laidus. Paaiškėjo, kad saugaus greičio nepasirinko 34-erių metų vairuotojas, kuris buvo ne tik neblaivus (2,28 promilės), bet ir neturėjo teisės vairuoti.
Sekmadienį apie pusę penkių vakaro policijos pareigūnai Sūdintų kaime (Židikų seniūnija) nutraukė devyniolikmečio vairuotojo kelionę automobiliu „Renault Megane Scenic“. Vaikinui nustatytas 2,21 promilės girtumas.
Tuo pačiu metu kitas policijos ekipažas, budėdamas Savarinos kaime (Viekšnių seniūnija), sustabdė automobilį „Mazda premacy“, kurio septyniasdešimtmečiam vairuotojui kelionė taip pat baigėsi. Vyrui nustatytas 2,10 promilės girtumas, o ir teisės vairuoti transporto priemonės jis neturėjo.

Pasišalinimas kainuoja brangiai

Mažeikiškiai policininkai šiuo metu aiškinasi ir avarijos Židikuose, įvykusios penktadienio vakarą Perkūno gatvėje, aplinkybes.
Specialiosioms tarnyboms buvo pranešta, kad į medį yra įvažiavęs automobilis „Volvo“. Atvykę pareigūnai automobilyje sužeistų ir prispaustų žmonių nerado, visi buvo pasišalinę. Kiek vėliau su pareigūnais susisiekė automobilio savininkas, kuris pranešė, kad padarė eismo įvykį, bet dėl streso ir išgąsčio iš įvykio vietos pasišalino.
Tokiu atveju pareigūnai pataria pasilikti avarijos vietoje, nes pasišalinimas brangiai kainuoja – pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos, kai padaryta žala neviršija penkiolikos bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (mažiau kaip 564,9 euro), gresia bauda nuo 600 iki 1100 eurų ir vairuotojo pažymėjimo netektis nuo metų iki trejų, o jeigu padaryta žala viršija penkiolika bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (daugiau negu 564,9 euro), bauda nuo 1100 iki 2000 eurų ir vairuotojo pažymėjimo netektis nuo metų iki trejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video