- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Nedrausmingi vairuotojai baudos balų gali sulaukti jau kitąmet

Didžiausiu balų skaičiumi ketinama vertinti pažeidimus, dėl kurių kyla daugiausia avarijų, pavyzdžiui, greičio viršijimą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybei planuojant griežtinti atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius sako, kad baudos balų sistema galėtų įsigalioti jau kitais metais.


Dalis priemonių įsigalios kitąmet

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus teigimu, Vyriausybės numatytos prasižengusių vairuotojų drausminimo priemonės rugsėjį bus svarstomos dar kartą, o Administracinių teisės pažeidimų ir Baudžiamojo kodeksų pakeitimai galėtų būti padaryti dar šiemet. 
Tuo tarpu susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius mano, kad baudos balų sistema galėtų įsigalioti kitų metų rudenį ar nuo 2015-ųjų.
„Nesu labai didelis optimistas, kad jie (baudos balai, – red. past.) įsigaliotų nuo kitų metų, bet dalis priemonių įsigalios nuo kitų metų, tai neišvengiama“, – antradienį Vyriausybėje žurnalistams sakė R. Sinkevičius.
Pasak susisiekimo ministro, iki baudos balų sistemos įsiteisėjimo dar laukia diskusijos Saugaus eismo komisijoje, Vyriausybėje ir Seime, todėl tikėtis žaibiško proceso negalima.
„Į ją (baudos balų sistemą, – red. past.) bus žiūrima nevienareikšmiškai ir, matyt, kils įvairių diskusijų“, – sakė R. Sinkevičius ir pridūrė, kad politikai rudenį bus užsiėmę ir pirmininkavimo ES Tarybai reikalais.


Dešimt balų – maksimalus kiekis

Kaip žurnalistams sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko pavaduotojas Aleksandras Samulevičius, didžiausiu balų skaičiumi ketinama vertinti pažeidimus, dėl kurių kyla daugiausia avarijų, pavyzdžiui, greičio viršijimą.
„Jeigu greitis bus viršytas 40 km/h, tai bus taikomi penki balai, o iš viso bus leidžiama surinkti dešimt balų“, – komentavo A. Samulevičius.
Pasak pareigūno, dešimt baudos balų surinkusiems vairuotojams teisė vairuoti būtų atimama 9–12 mėnesių.
Kol kas šalies institucijos yra apsisprendusios tik dėl vairavimo mokymo centrų steigimo. Nedrausmingus vairuotojus perauklėsiančios įstaigos šalyje atsiras 2014-ųjų sausį, o nuo liepos mėnesio juose vyks prasižengusių vairuotojų mokymai, vairavimo įgūdžių patikra, bus atliekami psichologinio pasirengimo testai.