Nuo žolės užsidegė namas sodų bendrijoje

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienio popietę nuo degančios pernykštės žolės ugnis persimetė į pastatą.

Suskubo laiku

Pirmasis pranešimas apie degančią žolę iš sodų bendrijos „Šilas ir šilelis“ buvo gautas apie trečią valandą po pietų. Į gaisravietę išskubėjo vienas Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažas, tačiau pareigūnams teko kviestis pagalbos iš savo tarnybos ir Viekšnių – nuo 20 arų plote degusios žolės ugnis persimetė į mūrinį negyvenamą namą, kuris buvo apkaltas medinėmis lentelėmis. Ugniagesiams atvykus, jau buvo pradėjęs liepsnoti jo stogas. Ugnis kėsinosi ir į šalia stovėjusį metalinį vagonėlį, kuris taip pat apdegė.
Su liepsnomis ugniagesiai gelbėtojai kovojo beveik pusantros valandos, per gaisrą išdegė namo siena, apdegė ir buvo nuardyta dalis stogo.
Nuo ugnies pavyko išsaugoti netoliese stovėjusį gyvenamąjį namą.

Prevencija nepadeda

Vien per ketvirtadienį visoje šalyje ugniagesiai gelbėtojai kovojo su 88 pernykštės žolės gaisrais.
Be minėto gaisro, mūsų rajone vakar dar du kartus degė pernykštė žolė – Viekšniuose išdegė 40 arų, Auksūdyje – 50 arų plotai.
„Kol neįvyksta didelių nelaimių, žmonės negalvoja apie žolės deginimo keliamas grėsmes. Tai, kad deginant žolę vos nesupleškėjo pastatai, rodo žmonių neatsargumą.
Rengiame reidus, vykdome prevencinį darbą, tačiau kol žmonės nepasimokys iš skaudžių nelaimių, kol tai nepalies jų pačių, tol toks elgesys, kaip žolės padegimas, jiems atrodys menkniekis“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.
Šiemet mūsų rajone jau kilo 70 gaisrų, 31 jų – atvirose teritorijose. Pernai per tokį pat laiką atvirose teritorijose kilo 27 gaisrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*