Padidėjęs gaisringumas: miške būtina elgtis atsargiai

Apie pavojus miške ir gyventojų atsakomybę praneša informaciniai ženklai. Autoriaus nuotrauka

Šalies miškuose – trečios klasės gaisringumas. Nors kol kas tai vidutinis gaisrų pavojaus lygis, miškininkai įspėja: šiuo metų laiku lankantis miškuose, būtina laikytis visų saugumo reikalavimų.

Budi miškininkų komandos

Praėjusį savaitgalį šalies miškuose teko gesinti 10 gaisrų. Jie kilo ugniai persimetus iš pievų, kuriose buvo padegta pernykštė žolė. Iš viso liepsnojo 26 hektarai miško.
Valstybinės miškų urėdijos duomenimis, nuo metų pradžios Lietuvos miškuose užregistruoti 27 gaisrai, apėmę 60 hektarų plotą.
Šiuo metu visoje šalyje miškų gaisringumas yra trečios klasės, vadinasi, sąlygos gaisrams kilti yra vidutiniškai palankios. Būtina suvokti, kad gaisro pavojų yra – orai gana sausi, vėjuoti, tad kelių akimirkų pakanka liepsnai iš pievų išplisti didelėje teritorijoje. Nevaldoma ugnis iš pievų dažnai persimeta į durpynus, miškus. Itin lengvai ji apima neseniai atsodintą mišką, jaunuolynus.
Mažeikių rajone, Renavo girininkijos teritorijoje, Butikių kaimo apylinkėse, jau degė medžiais apaugusi pieva. Laimei, gaisras laiku buvo sutramdytas.

Aukštų reikalavimų nėra

Nors gaisringumo lygis nėra aukštas, tačiau, pasak Valstybinių miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio miško apsaugos specialisto Pauliaus Gedrimo, visada reikia pasižiūrėti, kokiu laiku išeinama į mišką, prieš išvyką pasidomėti internete, koks yra gaisringumo lygis.
„Atrodytų, jis nėra aukštas, tačiau reikia atsiminti, kad miške jau sausa, kritulių nėra, tad užsidegusi pernykštė žolė greitai gali sukelti didelį gaisrą. Svarbiausia atkreipti dėmesį į kūrenamą laužą ir bet kur nemesti nuorūkų. Mūsų ugniagesių komanda jau budi, tačiau gyventojams bet kokiu atveju privalu elgtis atsargiai“, – kalbėjo miškosaugos specialistas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video