- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Pareigūnai stebi, ar laikomasi įstatymo, ir baudžia rūkalius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visą spalio mėnesį ypatingą dėmesį skyrė rūkančių nepilnamečių bei asmenų, rūkančių draudžiamose vietose, drausminimui.
Dėl šio pažeidimo vien mūsų mieste trylikai jaunų žmonių pradėtos administracinės teisenos.

Stebėtos švietimo įstaigų teritorijos

Ne vietoje dūmą užtraukę rūkaliai pareigūnų sutinkami kasdien. Protokolai rašomi tiek nepilnamečiams, tiek suaugusiesiems, kurie užtinkami rūkantys bendro naudojimo erdvėse – daugiabučių namų laiptinėse ar kitose neleistinose vietose.
Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai ragina gyventojus paisyti įstatymų ir pabrėžia, kad dėmesys į viešose vietose rūkančius asmenis bus nukreiptas ir toliau. Taip pat pareigūnai primena, kad šiemet įsigaliojo Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtintas draudimas asmenims iki aštuoniolikos metų vartoti tabako gaminius ir jų turėti.
„Per pirmąsias dvidešimt spalio dienų surengėme ne vieną reidą prie miesto mokymo įstaigų, stebėjome aplinką prie darželių ir fiksavome nusižengimus. Per šį laikotarpį sulaikėme trylika pažeidėjų, iš kurių  aštuoni buvo nepilnamečiai. Visais atvejais pradėtos administracinės teisenos“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio vyresnioji specialistė Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė.
Nepilnamečiams už rūkymą ar net tabako gaminių turėjimą gresia bauda nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių konfiskavimu. Bauda už jaunesnių nei šešiolikos metų asmenų nusižengimą skiriama jų tėvams arba globėjams.
Pareigūnai primena, kad vietų, kur draudžiama rūkyti, įstatymais yra numatyta gana nemažai.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.