Pavojų kėlė degančios ražienos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienio pavakarę rajono ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti degusių ražienų. Pareigūnai primena, kad tai ne tik pavojų keliantys gaisrai, bet jie gali užtraukti ir dideles baudas padegėjams.

Pirmadienį, pusę penkių vakaro, Laižuvos ugniagesių komandai buvo pranešta, kad miestelio apylinkėse, prie karjero, dega didelis plotas ražienų. Ugniagesiai beveik valandą parankinėmis priemonėmis gesino trijų hektarų plote degusias laukininkystės atliekas.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai primena, kad už ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skirta bauda nuo 50 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto dvidešimt iki trijų šimtų penkiasdešimt eurų bauda.
Be paskirtos baudos sumokėjimo, padegėjui gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Tais atvejais, kai žolės gaisras išplinta į miškus ar saugomas teritorijas, skaičiuojant žalą, yra taikomi koeficientai, todėl žalos dydis gali siekti tūkstančius eurų, o kur dar pavojus, kad ugnis nuo degančių ražienų gali persimesti į gyvenamuosius trobesius ir padaryti gyventojams tūkstantinius nuostolius.
Deginantys žolę ūkininkai taip pat rizikuoja, kad jiems bus sumažinta visa priskirta Europos Sąjungos parama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video