Per keturias dienas – keturi sužeistieji

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę jau keturi eismo dalyviai (du iš jų – nepilnamečiai) po avarijų atsidūrė Mažeikių ligoninėje. Viena paauglė dėl politraumos gydoma Klaipėdoje.

Ketvirtadienio rytą avarija įvyko dėl slidaus kelio.


Nukentėjo paaugliai 

Rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trečiadienio rytą Laižuvos ir Birutės gatvių sankryžoje įvykusios avarijos, kai buvo sužalota per perėją ėjusi penkiolikmetė. Politraumą patyrusi mergaitė buvo paguldyta į Mažeikių ligoninės reanimacijos skyrių, po to išvežta gydyti į uostamiestį.
Pirminiais duomenimis, vairuotojas buvo blaivus. Jis teigė iš pradžių prie perėjos pristabdęs,  praleidęs dvi paaugles ir tik tada pajudėjęs. Kaip perėjoje atsidūrė penkiolikametė, jis sako nepastebėjęs.


Bėgo per sankryžą

Pirmoji savaitės avarija, susijusi su pėsčiuoju, Mažeikių kelių policijos poskyryje užregistruota pirmadienį. Ventos, Žemaitijos ir Skuodo gatvių šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje automobilis „Audi 80“, kurį vairavo D. Š., partrenkė per kelią bėgusį aštuonmetį berniuką. 
Vaikas, kuris gatvę kirto degant draudžiamam šviesoforo signalui, buvo nuvežtas į Mažeikių ligoninę. Po medikų apžiūros ir suteiktos pagalbos jis išleistas gydytis ambulatoriškai.


Nuvažiavo nuo kelio ir apvirto 

Ketvirtadienį pusę aštuonių ryto avarija, po kurios du eismo dalyviai išvežti į priėmimo skyrių, įvyko kelyje Mažeikiai-Plungė-Tauragė, prie Šerkšnėnų.
Į Sedą važiuojantis automobilis „Chrysler Voyager“, kurį vairavo šešiolikos metų vairavimo stažą turintis V. M., tapo nevaldomas, nuvažiavo nuo kelio, vertėsi, o po to vėl atsistojo ant ratų. Tiek vairuotojui, tiek keleiviui prireikė medikų pagalbos.
Pasak avariją įforminusių policijos pareigūnų, kelio danga buvo slidi, nors neseniai šiuo ruožu buvo  pravažiavę smėlio barstytuvai.
„Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, raginu būti atsargius tiek vairuotojus, tiek pėsčiuosius – vieni turėtų būti atidesni prie perėjų, pristabdyti, kiti – kirsti gatvę tik per perėjas bei įsitikinus, kad juos vairuotojai mano ir pristabdo.
Visiems eismo dalyviams primenu, kad oro sąlygos yra sudėtingos, todėl būtina laikytis saugaus greičio bei būti tolerantiškiems kitų atžvilgiu“, – pabrėžė rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.

One Reply to “Per keturias dienas – keturi sužeistieji”

  1. avarijos liudininkas parašė:

    Mačiau avariją kada partrenkė mergaitę Laižuvos gatvėje. Tikra tiesa, pirma perėjo du paugliai, jiems iš paskos sekė mergaitė. Bent jau man pasirodė, kad mergaite įėjo į gatvę nesižvalgydama ir nepristabdydama, paprasčiausiai manydama, kad kelias saugus, nes jinai matė priekyje einančius tuos du. Bet kad vairuotojas pristabdytų iš anksto prieš perėją tai nemačiau. Nes dar suspėjau pagalvoti, iš kur jis atsirado, kur jis lekia, kas dabar bus …, juk nespes sustabdyti. Nesu greičio matuoklis, bet paprastai toje vietoje mašinos važiuoja lėčiau, o dar rytais, kai matomumas visais prastas, o moksleiviu skubančių i mokyklas daug. (As stovejau Birutės g., norejau įsukti į Laižuvos g., todėl situacija mačiau labai aiškiai, viskas vyko man tiesiai prieš akis). Smūgis buvo labai stiprus. Mergaite užkrito ant kapoto, atsitrenkė į stiklą, ir tikraja ta zodzio prasme “ją nusviedė”. Labai gaila mergaitės. Linkiu greito išgijimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*