Sedoje – pavojingi radiniai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienį Sedoje užfiksuoti du incidentai, susiję su šaunamaisiais ginklais ir sprogmenimis: tvarkant aplinką, rasta minosvaidžio mina, o kuopiant sodybą – šaunamasis ginklas ir šoviniai.

Mina iškilo į paviršių

Jau sunku suskaičiuoti, kelintą kartą į miestelio Telšių gatvėje esantį kiemą skuba specialiosios tarnybos – vien 2018–2019 metais čia, išvalius kieme esančio tvenkinio dumblą ir išvežus jį į plotą, esantį šalia, buvo rasta 21 minosvaidžio mina.
Antradienį, apie trečią valandą po pietų, seniūnijos darbuotojams vėl buvo pranešta apie šio namo teritorijoje rastą nedidelį sprogmenį. Įtartinas daiktas pastebėtas gyventojui tvarkant aplinką, lyginant anksčiau iš tvenkinio suvežtą dumblą.
Į įvykio vietą atvyko policijos bei ugniagesių gelbėtojų ekipažai, buvo budima, kol prisistatė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Kariškiai nustatė, jog rasta Antrojo pasaulinio karo laikų 82 milimetrų kalibro minosvaidžio mina. Ji buvo sunaikinta Rimolių karjere.
„Yra žinoma, kad šioje vietoje karo metais buvo sviedinių arsenalas. Dalis šių minų sprogo, dalis vis dar kelia pavojų. Reikia, kad šioje vietoje kariškiai įvykdytų sprogmenų paieškos darbus, juk dabar, laimei, žmonės per tiek laiko nenukentėjo, tačiau vienas kartas gali būti lemtingas“, – pastebėjo seniūnijos atstovai.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video