Siūloma keisti konvojavimo taisykles

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Teisingumo ministerija siūlo atsisakyti nuostatos privalomai naudoti antrankius bei kitas judesius suvaržančias priemones, jeigu konvojuojamas asmuo vykdo pareigūnų nurodymus ir nekelia pavojaus sau bei aplinkiniams.

Šias specialiąsias priemones pareigūnai galėtų taikyti, įvertinę riziką dėl konvojuojamo asmens elgesio, arba kai bet koks delsimas keltų grėsmę asmenų gyvybei, sveikatai, turtui.
Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus nuomone, žmogaus teisių požiūriu negalima pateisinti tokių atvejų, kai asmeniui, sulaikytam darbo vietoje ar namuose, uždedami antrankiai, nors jis nesipriešina ir jo elgesys nekelia pavojaus.
Pareigūnai, konvojuodami asmenis, turės įvertinti ir spręsti, ar būtina uždėti antrankius, naudoti kitas specialiąsias priemones.
Šiuo metu, pagal taisykles, konvojuojamajam asmeniui uždedami antrankiai, rankas laikant už nugaros, automobilyje prisegami saugos diržai.
Mažeikių rajone jau kelerius metus nėra registruota atvejo, kad konvojuojami asmenys būtų pabėgę, aktyvaus pasipriešinimo atvejų buvo nedaug. Dėl to, kad fiziniais veiksmais buvo pasipriešinta pareigūnams, pernai pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas, šiemet tokių atvejų nebuvo.

2 Atsakymai į “Siūloma keisti konvojavimo taisykles”

  1. Gers parašė:

    Nebtur ko rašyt,geriau rasytumet,kaip žmones valdžios išperos apvoge dezinfekcijai pinigus nulupę

  2. vaje parašė:

    Vaje, kokia svarbi naujiena doriems piliečiams…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video