- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Smurto aukos – žmona ir sugyventinė

Redakcijos archyvo nuotr.

Iki rugpjūčio vidurio mažeikiškiai policijos pareigūnai pradėjo dvylika ikiteisminių tyrimų dėl fizinio skausmo sukėlimo. Du pranešimai apie smurtaujančius vyrus mažeikiškius pareigūnus pasiekė ir šią savaitę (iki penktadienio). Savo įkarštį abu ranką prieš moteris pakėlę vyriškiai turėjo numalšinti policijos areštinėje.

Pirmadienio popietę konfliktas tarp blaivių sutuoktinių kilo namuose Laižuvoje. Jo metu 25-erių metų vyras sugriebė metais jaunesnę žmoną už rankų, parvertė ją ant grindų bei kumščiu sudavė į veidą. Vyro nesustabdė ir tai, kad konflikto metu namuose buvo penkerių ir vienerių metų vaikai.
Antradienio vakarą Žemaitijos gatvėje susikivirčijo neblaivūs sugyventiniai, konflikto metu nukentėjo 37-erių metų moteris. Dvejais metais vyresnis jos gyvenimo draugas iš pradžių moterį tampė po namus, po to, išėjus į laiptinę, ją nustūmė nuo laiptų.
Atvykę policijos pareigūnai abiem konflikto dalyviams nustatė didesnį negu vidutinį girtumą: smurtautojui – 1,85 promilės, aukai – 1,99 promilės.
Nuo metų pradžios ikiteisminių tyrimų dėl fizinio skausmo sukėlimo skaičius jau viršijo pusantro šimto – pradėti 153 tyrimai. Jeigu konflikto dalyviai nesusitaiko, tai įtariamajam gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu fizinis skausmas sukeltas savo artimajam – giminaičiui ar šeimos nariui – bausmės griežtesnės – gali būti skirtas laisvės atėmimas iki dvejų metų.