Specialiąsias tarnybas vis dar šokdina melagiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nors praėjusiais metais nemažai asmenų už melagingus specialiųjų tarnybų iškvietimus buvo nubausta administracine tvarka, tačiau kai kurių tai nesustabdo – ir antradienį mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai skubėjo pagal melagingą iškvietimą.

Melavo apie degantį namą

Antradienio vidurdienį pareigūnams buvo pranešta, kad Sodų kelyje dega dviejų aukštų namas. Į įvykio vietą išskubėjo du ugniagesių gelbėtojų ekipažai. Pareigūnai nurodytame rajone gaisro požymių neaptiko.
Vėliau Bendrasis pagalbos centras informavo, kad buvo skambinta iš taksofono, įrengto prie prekybos centro „Maxima“. Skambino keturiolikmečiu prisistatęs paauglys.

Gali turėti rimtų bėdų

Mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai pernai vyko į 567 iškvietimus. Melagingų iškvietimų skaičius yra palyginti mažas – Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje pernai jų užfiksuota 18.
Kaip sakė tarnybos viršininkas Audrius Tupikas, dažniausiai melagiai pajėgas iškviečia į daugiabučius namus. Tuomet tenka važiuoti ne tik dviem tarnybos automobilinėms cisternoms, bet ir automobiliniam keltuvui.
„Trijų šių automobilių išvažiavimas į miestą be reikalo suryja nemažai kuro. Laimei, nė vieno išvažiavimo metu dar nepasitaikė, kad tuo metu kitiems gyventojams prireiktų realios pagalbos. Dėl melagingo iškvietimo ji gali vėluoti, o tai lemtų turto sunaikinimą ar net žmogaus gyvybę.
Visais atvejais medžiagą apie melagingus iškvietimus perduodame policijai“, – sakė tarnybos vadovas.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*