Sprogmuo į žemės paviršių iškilo Žibikuose

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Po ilgesnės pertraukos į mūsų rajoną vėl atvyko sprogmenų neutralizavimo kuopos kariškiai iš Klaipėdos – antradienio popietę Žibikų kaime buvo rastas daiktas, panašus į sprogmenį.

Pavojingo radinio aptikimo aplinkybės šiek tiek neįprastos: sodyboje vyko giminės susitikimas, žmogus vaikščiojo po savo vaikystės vietas ir buvusio tvenkinio vietoje jo koja užkliudė iš žemės išsikišusią metalinę detalę. Apžiūrėjus įdėmiau, kilo įtarimų, kad tai gali būti sprogmuo, todėl apie radinį buvo pranešta policijai.
Įvykio vietoje buvo įvestas planas „Skydas“, ten budėjo specialiosios tarnybos, kol atvyko kariai išminuotojai. Jie nustatė, kad radinys – Antrojo pasaulinio karo laikų 75 milimetrų kalibro prieštankinis šovinys.
Pavojingas radinys buvo sunaikintas vietoje, o kariškiams apsilankymas tose apylinkėse nesibaigė – iš Žibikų jie vyko į Tryškius, kur laukuose buvo rasta 81 mm kalibro minosvaidžio mina.
Šiais metais įvairiose rajono vietose jau vyko 21 sprogmenų nukenksminimo operacija, pernai per tą patį laikotarpį – 11.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video