- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Tamsiu paros metu vairuotojų tyko pavojai

Siekdami išvengti materialinių nuostolių dėl apgadintų automobilių, vairuotojai privalo neviršyti leistino greičio, tamsiu paros metu būti ypač atidūs. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo savaitės pradžios iki ketvirtadienio mūsų rajone užfiksuoti trys eismo įvykiai, kurių pasekmės – ne tik apgadinti automobiliai, bet ir sužeistas žmogus bei žuvę du miško žvėrys.

Nukentėjo pėsčioji

Trečiadienį truputį po aštuonių ryto įskaitinis eismo įvykis užfiksuotas Ventos gatvėje, ties aštuonioliktuoju namu. Pirminiais duomenimis, 23-ejų metų O. P. kirto važiuojamąją gatvės dalį šalia pėsčiųjų perėjos. Merginą partrenkė automobilis „Hyundai Lantra“. Atvykę į įvykio vietą medikai nukentėjusiąją išvežė į priėmimo skyrių, suteikus pagalbą ji paguldyta į traumatologijos skyrių.
Avarijos aplinkybės tiriamos. Tuo tarpu policijos pareigūnai primena: per gatvę galima eiti tik per pėsčiųjų perėją ar ten, kur perėjimas reguliuojamas šviesoforu.
„Kiekvieną rytą mus pasitinka sudėtingos eismo sąlygos – tai rūkas, tai purškiantis lietus, matomumas blogas, ir vairuotojai nepastebi staiga į gatvę išeinančių pėsčiųjų. O prieš pėsčiųjų perėjas jie sulėtina greitį ir avarijos tikimybė sumažėja iki minimumo“, – patarė rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.

Susidūrė su stirnomis

Antradienį vos per penkias minutes tame pat kelyje, tik kelių kilometrų atstumu, įvyko dvi avarijos:  automobiliams kelią pastojo stirnos.
Dešimt minučių po penktos valandos vakaro gautas pirmasis pranešimas, kad avarija įvyko kelyje Mažeikiai–Kuršėnai, netoli Palnosų. Automobilis „Audi 80“ susidūrė su į kelią išbėgusia stirna.
Po penkių minučių pareigūnams pranešta, kad už kelių kilometrų, prie tilto per Dabikinės upę, nukentėjo dar vienas automobilis: susidūrimo su stirna neišvengė „VW LT“. Šiame kelio ruože, kuris driekiasi laukais, nėra kelio ženklo, įspėjančio apie laukinius žvėris, tad vairuotojams baudos už eismo įvykį nebus skiriamos.
Vis dėlto pareigūnai primena: siekdami išvengti materialinių nuostolių dėl apgadintų automobilių, vairuotojai privalo neviršyti leistino greičio, tamsiu paros metu būti ypač atidūs, važiuoti taip, kad spėtų laiku paspausti stabdžio pedalą ir išvengtų susidūrimų su žvėrimis.