Ugniagesiams – nerimas dėl kūrenimo sezono

Per tris vasaros mėnesius rajono ugniagesiai gelbėtojai gavo 182 pranešimus apie rajone kilusius incidentus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusią vasarą Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) užregistravo daugiau kaip aštuoniasdešimt gaisrų. Dabar ugniagesiai su nerimu laukia kūrenimo sezono, kai taip pat padidėja gaisrų tikimybė.

Aptiko mirusį vyrą

Šią savaitę mažeikiškiams pareigūnams dažniausiai teko atlikti gelbėjimo darbus. Pirmadienio vakarą gautas pranešimas, kad viename iš Žemaitijos gatvės pirmojo namo butų gali būti miręs žmogus. Ketvirtajame aukšte jie atsuktuvu atidarė langą, pateko į butą ir atrakino duris iš vidaus. Bute rastas miręs 71-erių metų vyriškis.
Antradienį jau kelintą kartą pareigūnai vyko į Sodų gatvės tryliktąjį namą: iš septintojo aukšto teko gabenti didelio svorio ligonį, kuris vėl perduotas medikams. Tą pačią dieną pranešta, kad name J. Tumo-Vaižganto gatvėje jaučiamas dujų kvapas, tačiau nuvykus dujų nuotėkio neaptikta.
Šiais metais mažeikiškiai pareigūnai trisdešimt kartų padėjo kitoms specialiosioms tarnyboms, 32 kartus atliko gelbėjimo darbus buityje, vienuolika kartų dirbo avarijų vietose, ištraukė tris nuskendusius žmones.

Vasarą – trys padegimai

Per tris vasaros mėnesius rajono ugniagesiai gelbėtojai gavo 182 pranešimus apie rajone kilusius incidentus: gesinti 83 gaisrai, atliktas 41 gelbėjimo darbas.
Kaip vieną didžiausių nuostolių vasarą atnešusių gaisrų mažeikiškiai pareigūnai įvardijo gaisrą, birželio pabaigoje kilusį Senkelio gatvėje įsikūrusiame automobilių servise. Ugnis visiškai sunaikino keturis automobilius, trys apdegė, dar aštuonis pavyko išgelbėti.
Vasarą kilo ir daugiau išskirtinių gaisrų. Prie tokių ugniagesiai priskiria tris padegimus Užlieknėje, kurių kaltininkas taip ir nebuvo nustatytas, bei gaisrą, kilusį trijų kambarių bute penktajame aukšte Taikos gatvėje.

Daugiausia iškvietimų – mūsų rajone

Iš viso per šiuos metus Mažeikių PGT pareigūnai reagavo į 484 pranešimus: gesinti 262 gaisrai, atlikta aštuoniasdešimt gelbėjimo darbų. Tragiškų gaisrų šiemet išvengta, traumuoti trys žmonės, tris pavyko išgelbėti, taip pat išgelbėti 47 gyvūnai.
Iš viso Telšių regione šiais metais užregistruota beveik 1200 ugniagesių gelbėtojų iškvietimų, daugiausia jų gavo mažeikiškiai. Tuo tarpu Telšių ugniagesiai kviesti 383, Plungės PGT pareigūnai – 243 kartus.
Per šiuos metus Mažeikių rajone degė 52 gyvenamieji namai, po 21 pagalbinį pastatą ir automobilį, 116 gaisrų kilo atvirose teritorijose. Dažniausiai ugnis kilo dėl žolės deginimo, dėl neatsargaus rūkymo bei dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi.
Septyni gaisrai kilo nuo padegėjų rankos, vienuolika kartų gaisrus sukėlė vaikų išdykavimas su ugnimi, dvylika gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*