Ugniagesiams rūpesčių kelia nevalyti dūmtraukiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atvėsus orams, žmonės pradėjo šildyti būstus. Ne visi yra pasirengę kūrenimo sezonui. Pirmadienį rajono ugniagesiai gelbėtojai vyko pagal iškvietimą dėl kamine degančių suodžių.
Pareigūnai ragina gyventojus ne tik tinkamai pasiruošti kūrenimo sezonui, bet ir įsirengti dūmų detektorius.

Pirmadienio vakarą pagalbos skambutis ugniagesius gelbėtojus pasiekė iš Sedos – gyventojai pranešė, kad Pušų gatvėje esančio namo kamine užsidegė suodžiai. Situacija pavojinga, nes namukas medinis, ugnis gana greitai gali persimesti ant stogo.
Kai į įvykio vietą atvyko ugniagesių gelbėtojų ekipažai, suodžiai jau buvo užgesę, tačiau darbo ekipažui netrūko – jie išvalė pelenus iš krosnies ir apie valandą budėjo, kol nebeliko žarijų.
„Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, kaminus būtina išvalyti nuo suodžių prieš kiekvieną šildymo sezoną, o kūrenimo sezono metu valyti kas trys mėnesiai.
Aišku, mes nustatyti, ar kaminas buvo valytas, ar ne, neturime galimybių, tačiau patys gyventojai, norintys išvengti didelių nuostolių, kuriuos sukelia gaisras, privalo tuo pasirūpinti. Geru pavyzdžiu gali būti Vokietija, kur be pažymos iš įmonės, kad dūmtraukiai išvalyti, negalima sudaryti namo draudimo sutarties“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Mindaugas Gaurilavičius.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video