Vagišiai pasuko į kaimų sodybas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Policijos pareigūnai ragina rajono gyventojus keisti įpročius ir daugiau dėmesio skirti savo turto apsaugai.

Spynos turto neišsaugo

Ketvirtadienį mažeikiškiai policijos pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl vagysčių iš pastatų kaimo sodybose.
Trečiadienį apie vienuoliktą valandą paaiškėjo, kad vagys apsilankė Kalniškių kaimo gyvenamajame name ir pagrobė jiems patikusius daiktus. Padarytą žalą savininkai įvertino beveik trimis šimtais litų.
Apie trečią valandą po pietų pastebėta, kad ilgapirščiai pasidarbavo Balėnuose, ūkiniame pastate Tirkšlių gatvėje. Dingo dvi žoliapjovės, kurios įvertintos 2600 litų. Jų dokumentų nebuvo, gamyklinių numerių savininkas nežino.
Abiem atvejais vagių nesustabdė pastatus saugančios spynos.

Būtina pasirūpinti apsauga

Per pirmąjį šių metų ketvirtį mūsų rajone jau registruotos 95 privačios nuosavybės vagystės, penkiolika kartų vagys įsibrovė ir apvogė gyvenamąsias patalpas. Pernai mūsų rajone buvo užfiksuotos 396 vagystės.
„Kaimo žmonės turėtų užmiršti tuos laikus, kai išeidami duris užremdavo po ranka pasitaikiusia šluota ar pagaliu. Kalbu apie gyvenamuosius namus, nes atokiau esantys ūkiniai pastatai vis dar paliekami be jokios apsaugos.
Pastebima, kad vagys važinėja po atokesnes gyvenvietes, sodybas ir stebi, kur šeimininkų nėra namuose, taigi, žmonėms reikia pasirūpinti geresne apsauga. Vos ne vinimi atrakinama pakabinamoji spynelė apsaugai nebetinka“, – teigė rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Pasak pareigūno, tai ypač aktualu šiuo metu, kai prasidėjo pavasariniai žemės ūkio darbai ir namai dažnai lieka be priežiūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*