- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Vagysčių organizatorius stos prieš teismą

Roko Medonio (ELTA) nuotr.

Daugiau nei 62 tūkstančių eurų vagystę Mažeikiuose įvykdžiusio asmens byla perduota teismui, – pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra.

Byla bus nagrinėjama Mažeikiuose

Ikiteisminis tyrimas dėl įvykdytos didelės vertės vagystės, turto sugadinimo ir pasikėsinimo įvykdyti vagystę Mažeikių parduotuvėse, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, užbaigtas. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė Aida Pogojienė.
Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūra baudžiamąją bylą perdavė Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams.

Vagystės – viena po kitos

Praėjusių metų rugpjūčio 13 d. Mažeikiuose pro tarnybinių patalpų duryse išpjautą angą įsibrovus į parduotuvę, buvo pagrobta alkoholinių gėrimų, cigarečių, pramoninių bei maisto prekių, kitų vertingų daiktų. Taip pat buvo sugadintas parduotuvei priklausantis turtas. Turtinė žala siekė daugiau nei 62 tūkst. eurų.
Po dviejų mėnesių, spalio 22 d., išdaužus plastikinių lauko durų stiklą, buvo patekta į kitą Mažeikiuose esančią parduotuvę. Šį kartą vagišiai negalėjo pasidžiaugti tokiu vertingu grobiu, kaip pirmuoju atveju. Neradę patalpose paslėptų pinigų, įsibrovėliai liko nieko nepešę.

Pareigūnai išaiškino vagis

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad abiem atvejais su vagystėmis iš parduotuvių yra susijęs anksčiau teistas 33-ejų metų mažeikiškis. Spalio mėnesį prie jo prisidėjo ir bičiulis – taip pat teistas 30-metis mažeikiškis.
Pagrindinis vagysčių organizatorius suimtas, jis kaltinamas nusikalstamomis veikomis: didelės vertės svetimo turto pagrobimu, svetimo turto sugadinimu, pasikėsinimu padaryti nusikalstamą veiką, įsibrovimu į saugomas patalpas. Jo bičiulis, kaltinamas pasikėsinimu įvykdyti vagystę, teismo posėdžio laukia laisvėje, jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas ir įpareigojimas nuolat registruotis policijos įstaigoje.