Vairuotojui gresia nemalonumai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienio vakarą senamiestyje į pareigūnų akiratį pateko įtartinai besielgęs vairuotojas, kuris girtumą tikrintis atsisakė. Tai jo neišgelbės nuo atsakomybės.

Automobilį „Peugeot 407“ mažeikiškiai policijos pareigūnai sustabdė Laisvės gatvėje apie pusę septynių vakaro. Nors policininkams prie vairo sėdėjęs 44-erių metų vyras atrodė akivaizdžiai neblaivus, girtumą pasitikrinti jis atsisakė.
Atsisakymas vairuotojui nepadėjo – dėl jo veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas, kai vengiama neblaivumo patikrinimo, nors yra nustatyti neblaivumo požymiai. Už tai pažeidėjui gresia baudžiamoji atsakomybė, kaip ir už vairavimą, kai girtumas viršija pusantros promilės – baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Už vengimą pasitikrinti gresia bauda nuo 1000 iki 2000 eurų ir vairuotojo pažymėjimo netektis nuo metų iki ketverių, tai sprendžia teismas.
Šiais metais tai pirmasis vairuotojas mūsų rajone, kurio atžvilgiu dėl girtumo pradėtas ikiteisminis tyrimas, pernai tokių vairuotojų buvo 91.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*