- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Akcija „Darom 2012“ Mažeikiuose startuoja anksčiau

Iš viso rajone numatyta talkininkauti 92 vietose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pagrindinė akcijos „Darom 2012“ diena – šeštadienis, bet kai kas jau pradėjo tvarkytis iš anksto. Didžioji dalis talkininkų tvarkyti teritorijų išeina penktadienį, šeštadieniui liks mažiau netvarkytų vietų.

Didžioji dalis – penktadienį

Mažeikių miesto seniūno pavaduotojas Alfredas Valančius informavo, kad talkoms visiškai pasiruošta, numatyta, kas kokią teritoriją tvarkys, kaip bus išvežamos atliekos, pasirūpinta kelių spalvų maišais joms rūšiuoti.
Talkos metu bus sutvarkytos pakelės ir pamiškės, upių, ežerų pakrantės, poilsiavietės, gyvenviečių, kaimų teritorijos, žmonių būrimosi vietos Mažeikiuose. Talkininkai nuo šiukšlių išlaisvins Rimolių, Renavo, Daubarių, Gyvolių, Ritinės ir Griežės piliakalnius.
Iš viso rajone numatyta talkininkauti 92 vietose: 15 mieste ir 77 rajone.
Ketvirtadienį Mažeikių durpyną jau sutvarkė „Sodros“ Mažeikių skyriaus darbuotojai, penktadienį jiems skirtose teritorijose darbuosis mokyklų, gimnazijų moksleiviai.

Atliekos bus rūšiuojamos

Savivaldybės administracijos ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pareiškime teigiama, kad šiemet didelis dėmesys skiriamas renkamų atliekų rūšiavimui.
Antrinės žaliavos (stiklas, plastikas, plastikiniai buteliai, gėrimų skardinės, kartonas) turi būti renkamos į žalios arba mėlynos spalvos šiukšlių maišus, o likusios atliekos – į juodus. Biologiškai skaidžių, pavojingų atliekų prašoma nerinkti.
Akcijos dieną didžiųjų atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelė (Algirdo g. 40C) dirbs iki 17 val.
Stambiagabaritės atliekos ir padangos (iki 118 cm skersmens) bus priimamos nemokamai.
Darbo dienomis ši aikštelė dirba nuo 9 val. iki 18 val., šeštadienį nuo 9 val. iki 14 val., sekmadieniais ir pirmadieniais nedirba.
Šeštadienį apie numatomas atvežti stambiagabarites atliekas reikėtų informuoti aikštelės prižiūrėtoją Kęstutį Kryžių, tel. 8 658 04 009.
Šeštadienį surinktos atliekos iš tvarkytinų taškų bus išvežamos į UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ (Kęstučio g. 15). Nesuspėjus laiku atliekų išvežti, jos bus vežamos kitą savaitę.
Kilus neaiškumų dėl talkų organizavimo mieste, galima skambinti Mažeikių miesto seniūno pavaduotojui A. Valančiui, tel. 8 656 21 558, kaimo vietovėse reikėtų kreiptis į seniūnus.

Santarvė.lt kviečia talkininkus pasidalinti informacija apie vykstančius ar jau atliktus darbus. Laukiame jūsų nuotraukų ir paaiškinimų, kas ir kokias rajono viešąsias erdves sutvarkė, smagiai padirbėjo. O gal buvo ir nesklandumų? Informuokite adresu:  info@santarve.lt arba tiesiog portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.

AKCIJA „DAROM“. Penktadienį Tirkšlių vidurinės mokyklos bendruomenė kartu su seniūnijos darbuotojais tvarkė Tirkšlių pušyną. Akcijos dalyviai santarvė.lt praneša: „Vadavome gražiausio Lietuvos miestelio aplinką nuo šiukšlių, kad gyventume gražiau, švariau ir sveikiau!“

Tirkšlių vidurinės mokyklos bendruomenė kartu su seniūnijos darbuotojais tvarkė Tirkšlių pušyną. Nuotrauka iš asmeninio albumo