Anksčiau nei eurai pasirodys… sukčiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pareigūnai prognozuoja: prieš euro įvedimą neinformuotų žmonių patiklumu stengsis pasinaudoti sukčiai.

Ragina saugotis sukčių

Kaip informuoja policija, vis dažniau kalbama apie Lietuvos pasirengimo planus įvesti eurą, o sukčiai labai greitai prisitaiko prie šalies ekonomikos realijų. Į gyventojų namus užsukę ir bankų atstovais prisistatę apgavikai siūlo išsikeisti namuose laikomas santaupas į eurus labai palankiu kursu. Vėliau paaiškėja, kad eurai – padirbti.
Kitas sukčiavimo būdas, kaip išvilioti pinigus: mokesčių inspektoriais prisistatantys sukčiai ateina į namus ir bando surašyti žmonių namuose laikomų litų numerius, gąsdina, kad to nepadarius po euro įvedimo tie pinigai paprasčiausiai dings – nė vienas bankas jų nebepriims.
Kaip informavo Mažeikių rajono kriminalinės policijos poskyrio pareigūnai, mūsų rajone šiais metais tokių apgaulės atvejų nebuvo užfiksuota, tačiau tai – tik laiko klausimas.
„Patarimas visiems, ypač vyresnio amžiaus gyventojams: neįsileiskite tokių asmenų į namus, nes pernai jau yra buvę, kad po sukčių apsilankymo dingsta pinigai. Jeigu sukčiams nepavyksta pinigų įgyti apgaule, jie neretai griebiasi smurto – čiumpa pinigus iš rankų ir sprunka. Nei bankų, nei kitų institucijų atstovai po namus nevaikšto ir tokių paslaugų gyventojams niekada nesiūlo“, – pabrėžė kriminalistai.

Bando išvilioti kodus

Pareigūnai taip pat įspėja, jog galimi atvejai, kai sukčiai finansinę paslaugą pasiūlys atlikti patys, pasinaudodami elektronine bankininkyste ir taip išviliodami iš gyventojų jų internetinės bankininkystės kodus, o vėliau pasisavindami sąskaitose esančius pinigus ar žmogaus vardu paimdami greituosius kreditus.
„Nei banko darbuotojai, nei teisėsaugos įstaigų pareigūnai niekada neprašo konfidencialios informacijos apie kliento elektroninės bankininkystės duomenis. Sulaukus tokių telefoninių skambučių, raginame nekreipti į juos dėmesio. Atminkite – jeigu teisėsaugai kyla klausimų dėl kokių nors finansinių operacijų, gyventojas yra kviečiams į teisėtvarkos įstaigą“, – patikino pareigūnai.

Sukčiavimo atvejų padaugėjo

Praėjusiais metais Mažeikių rajono policijos komisariate buvo pradėti 79 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Šiemet per du mėnesius užregistruota keturiolika tokio pobūdžio nusikaltimų, kai tuo tarpu pernai per pirmuosius du mėnesius tokių buvo tik vienas.
Už sukčiavimą gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Policija įspėja – vos tik kilus įtarimams, kad į namus veržiasi įtartini asmenys, būtina pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba Mažeikių rajono policijos komisariato telefonu (8 443) 98 150. Atvykęs budintis patrulių ekipažas išsiaiškins padėtį.

4 Atsakymai į “Anksčiau nei eurai pasirodys… sukčiai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kam dovanoti svetimiems sukciams,geriau jau savo vaikams ir anukams …

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    O sako pensininkai blogai gyvena Lietuvoje? Dejuoja daugiau,nei yra tiesa!

  3. Algimantas Zinaidai parašė:

    Anukai teisūs durne vadindami. Perskaičiuok tuos litus, gal jau keli tukstantukai ir išgaravo kol jaunuolėliai numerius užsirašinėjo. Mano diedukas irgi davė 50 tūkst. susirašyti numerius ir prarado 6 tukstantukus.

  4. Zinaida, pencininkė parašė:

    buvo atėję du jauni berniukai ir užsirašė mani turimų 15 tūkst. litų numerius. Sakė, kad greičiau pakeis į eurus jei žinos numerius. Anūkai mane durne telefonu išvadino. O taip norisi tų eurų kol nepamirau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto