Antradienį teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kasmet spalio 25-ąją minint Konstitucijos dieną, teismuose vyksta atvirų durų dienos bei kiti renginiai.
Siekį visuomenę informuoti apie teismų sistemą bei darbą palaiko ir Mažeikių rajono apylinkės teismas.

Vyks konsultacijos

Antradienį Lietuvos gyventojai, turintys įvairių teisinių klausimų, nemokamos konsultacijos galės kreiptis į visus Lietuvos teismus.
Pasak Mažeikių apylinkės teismo administracijos sekretorės Redos Liaugaudaitės, prie Nacionalinės teismų administracijos bei Teisingumo ministerijos organizuojamos Europos teisės dienos jungiasi ir mažeikiškiai.
„Įvairių teisinių klausimų turintys gyventojai gali kreiptis į teismo raštinę. Čia jie bus nukreipti pas žmones jų rūpimais klausimais pakonsultuoti sutikusią teisėjo padėjėją“, – sakė pašnekovė.
Norint gauti konsultaciją, išankstinė registracija nereikalinga. Gyventojai teisme laukiami 8–17 valandomis. Planuojama vienam interesantui skirti iki 30 minučių.

Laukia atvykstant gimnazistų

Iniciatyva, kai teisme galima gauti atsakymus į klausimus apie testamentų, žemės dalybų, skyrybų ir kitus kasdienius teisinius ginčus, šiemet įgyvendinama pirmą kartą.
„Esame atviri žmonėms. Atvykti į teismą ir Konstitucijos dienos renginyje dalyvauti kvietėme visų rajono gimnazijų moksleivius. Trečiadienį tiesiogiai pabendrauti su teisėjais bei jų padėjėjais, susipažinti su teismo darbu atvyks dviejų gimnazijų – Merkelio Račkausko ir Gabijos – bendruomenių nariai“, – kalbėjo R. Liaugaudaitė.
Pašnekovės teigimu, gimnazistai yra motyvuoti žmonės, tad atvykę į teismą dažniausiai domisi ir užduoda pačius įvairiausius klausimus apie teisės studijas.
„Jiems rūpi teisėjo darbas viso teisminio proceso metu. Įvertinę moksleivių amžių, suteikėme jiems galimybę pabūti viešuose teismo posėdžiuose“, – apie moksleivius dominančius dalykus pasakojo pašnekovė.

2 Atsakymai į “Antradienį teisme – nemokamos teisinės konsultacijos”

  1. apui parašė:

    nesvaik, visur rase ir snekejo. DIDELIS ACIU, puikiai , sauniai poniai, atsakiusiai man i klausimus, tikrai dekuj.

  2. apas parašė:

    Norėjau gauti konsultaciją.bet apie tai sužinojau tik dabar ir pavėlavau,todėl siūlau tokias konsultacijas teikti Mažeikiuose visą laiką šioje svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*