Apeliacinis teismas žudiko nepasigailėjo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Apeliacinis teismas šią savaitę paskelbė galutinį nuosprendį dvidešimt dvejų metų mažeikiškiui Remigijui B. Jis kaltinamas tuo, kad daugiau nei prieš metus mirtinai sumušė devyniolikametį mažeikiškį. Nuteistajam palikta jau anksčiau paskirta bausmė – devyni su puse metų nelaisvės.

Paliko galioti apygardos teismo nuosprendį

Šiaulių apygardos teismas balandžio mėnesį paskelbė nuosprendį, kuriuo Remigijus B. buvo paskyręs 9,5 metų kalėjimo, o nužudyto jaunuolio tėvui priteista atlyginti per 100 tūkstančių litų turtinės ir neturtinės žalos.
Nuteistasis kreipėsi į Apeliacinį teismą, prašydamas, kad iki 50 tūkst. litų būtų sumažintas civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti bei sutrumpintas laisvės atėmimo laikas.
Apeliacinio teismo atstovai informavo „Santarvę“: buvo paliktas galioti žemesnės instancijos teismo priimtas sprendimas.
Apeliacinis teismas mažeikiškį išteisino tik dėl mobiliojo telefono vagystės, kurio vertė – apie 80 litų. Naujasis sprendimas įsiteisėjo iškart, tačiau jis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Aukščiausiajam Teismui.
„Santarvė“ primena, kad Šiaulių apygardos teisme buvo teisiamas ir kartu su Remigijumi B. buvęs aštuoniolikmetis Renatas K. Jis nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas, tačiau įpareigotas  dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje. Taip pat teismo sprendimu mažeikiškiui skirta keturiasdešimt valandų nemokamų darbų.
Vaikinas yra įspėtas, kad teismas gali pakeisti šias auklėjimo priemones kitomis, jei jis tinkamai jų nevykdys.

Smūgiai – dėl nukritusių pelenų

„Santarvė“ primena šio nusikaltimo istoriją. Praėjusių metų kovą per išgertuves buvo nužudytas vaikinas. Tuomet nusikaltimą buvo bandoma paslėpti, teigiant, kad įvyko nelaimingas atsitikimas. Tačiau pareigūnams atlikus išsamų tyrimą, paaiškėjo, kad  mažeikiškis mirė nuo kraujo išsiliejimo į smegenis po spyrių į galvą.
Įvykiai rutuliojosi viename M. Daukšos gatvės butų. Tą dieną buto šeimininkas, 22-ejų metų Remigijus B., visą vakarą girtavo su dar kelių draugų kompanija. Liudytojai policijos pareigūnams pasakojo, kad Remigijus B. visą vakarą įžeidinėjo vieną iš sugėrovų – dabar jau mirusį, devyniolikmetį A. S.
Buto šeimininkas dar labiau įtūžo, kai šis rūkydamas nukrėtė pelenus ant grindų. Buvo ir tokių liudytojų, kurie teigė, kad jaunuolis netyčia išpylė alų.
Tuomet buto šeimininkas sugėrovui liepė išplauti grindis. Kai šis nesutiko, ėmė jį mušti.

Nepavyko nuslėpti žmogžudystės

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas „Santarvei“ anksčiau yra sakęs, kad po kelių smūgių į veidą A. S. nugriuvo ant grindų.
Buto šeimininkas, padedant Renatui K., sugėrovą surakino antrankiais. Gulinčiam vaikinui Remigijus B. dar du kartus spyrė į galvą. Kai kurie sugėrovai liepė liautis, bet jis neklausė.
Surakintą ir sumuštą A. S. jis paguldė į lovą. Kai šis pradėjo šauktis pagalbos, Remigijus B. dar kelis kartus jam smogė į veidą. Užklojęs antklode ir liepęs nusiraminti, šeimininkas toliau gėrė alų.
Gerokai po vidurnakčio A. S. vis dėlto buvo priverstas išplauti grindis. Liudytojai teigė, kad nukentėjusįjį Remigijus B. ir toliau mušė. Anot jų, visa tai matė Remigijaus B. sugyventinės mažamečiai vaikai.
Devyniolikmetis nuo patirtų galvos traumų mirė. Pastebėję, kad vaikinas nebekvėpuoja, sugėrovai iškvietė medikus ir policiją, pareigūnams jie tvirtino, kad A. S. nuėjo į vonią, nuvirto ir susitrenkė galvą. Po to jis neva nuėjęs prigulti ir tik po kurio laiko jie pamatę, kad vaikinas nekvėpuoja.
Tuomet ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas mirties priežasčiai nustatyti, tačiau gavus ekspertų išvadas, kad mirtis smurtinė, jis buvo perkvalifikuotas į nužudymą.

Pareigūnai nepateko į butą

Policijos pareigūnų atlikto tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, jog tą lemtingąjį vakarą bute buvo ir dvi merginos. Remigijus B. prie vienos iš šių merginų ėmė priekabiauti. Supratusios, kad susidariusi situacija geruoju nesibaigs, viešnios pareikalavo išleisti jas namo – pačios išeiti negalėjo, nes buto šeimininkas buvo užrakinęs duris.
Per susistumdymą Remigijus B. vienai iš merginų smogė į veidą, kumščius paleido ir Renatas K., jis tą pačią merginą sumušė.
Nukentėjusioji suvaidino, kad kviečia policijos pareigūnus, išsigandęs buto šeimininkas merginas iš karto išleido.
Tačiau teisme sumuštoji mergina pareiškė niekam pretenzijų neturinti.
Dėl naktį sukelto triukšmo kaimynai iškvietė policiją, bet mažeikiškis pareigūnų į butą neįsileido. Išjungęs šviesą ir muziką, jis palaukė, kol pareigūnai išvažiuos.
Jiems nuvažiavus, bute toliau buvo girtaujama.

5 Atsakymai į “Apeliacinis teismas žudiko nepasigailėjo”

 1. to joo parašė:

  nemaitinsis o mes ji maitinsim, is visu dirbanciu nuskaiciuoja ir maitina kalinius, zudikus, kur teisybe.

 2. zmogus parašė:

  Negaila man nei vieno, nei kito. Gyvenime teko su abiem susidurti…

 3. joo parašė:

  Galejo ir mirties bausme skirti! Jaunuolio jau nebera gyvuju tarpe,o jo zudikas gyvens ir maitinsis.Kur teisybe?

 4. taip parašė:

  tam as , ale ziurek ir prisnekinsi atlik bausme, gal pajaus zmogus pasekmes …. proto vingi didelis … bausme zmogzudziams turi but tolygi , ka pats padarei , susaudyt tokius parazitus , vagims rankas nukapot , va tada butu teisinga

 5. as parašė:

  atlik ta bausme..
  pats žmogų užmušai, jausk žmogau pasekmes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video