Aplinkosaugininkai nuo agresyvių pažeidėjų galės gintis elektrošoku

Žvejoti atvykęs vyras automobilį paliko prie pat Juodeikių tvenkinio kranto. Už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimą numatyta bauda iki 144 eurų. Nuotrauka iš aplinkosaugininkų archyvo

Prieš pažeidėjus aplinkos apsaugos inspektoriai jau galės naudoti ir elektros šoko prietaisus.  Reidai po mūsų rajono vandens telkinius byloja, kad tokių pažeidėjų netrūksta.   

Seimas pritarė Aplinkos ministerijos pateiktiems įstatymų projektams, pagal kuriuos aplinkosaugos inspektoriams suteikiama teisė naudoti elektros šoko prietaisus.
Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, ypač dirbantys gyvosios gamtos apsaugos srityje, vykdydami savo pareigas sulaukia vis daugiau pasipriešinimo, kartais – net smurto. Priėmus Ginklų ir šaudmenų kontrolės, Aplinkos apsaugos bei Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas aplinkosaugininkai galės naudoti elektros šoko įtaisus, kovodami su agresyviais, apsvaigusiais, pavojų sau ar kitiems keliančiais pažeidėjais. Šiuo įtaisu galima tiesiogiai prisilietus ar per atstumą paveikti taikinį elektros srove.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*