Aplinkosaugininkai: padidėjęs oro užterštumas neturėtų gąsdinti

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Esant sausiems, be lietaus orams padidėja galimybė ore kauptis kietosioms dalelėms. Paskutiniais Aplinkos apsaugos agentūros oro monitoringo duomenimis, Mažeikiuose kietųjų dalelių koncentracija ore buvo viršyta balandžio 29 dieną.

Padidėjusi nedaug

Savivaldybės aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Justina Ungeitė informavo, jog tą dieną kietųjų dalelių koncentracija ore buvo 3 mg/m³ didesnė nei ribinė vertė – 50 mg/ m³.
Tai nėra didelis pavojus, kadangi vidutinė paros kietųjų dalelių koncentracija ore šiais metais mūsų rajone viršijama tik aštuntą parą, o pagal teisės aktų reikalavimus, ji negali būti didesnė daugiau kaip 35 dienas per metus.

Nuogąstauti nereikia

J. Ungeitė patikino, kad dėl tokių rodiklių nereikia nuogąstauti – susirūpinti reikėtų, jei kietųjų dalelių koncentracija ore būtų kur kas didesnė ir viršytų metines normas.
„Mažeikiuose normos viršytos tik aštuonias paras, o kaimyninėje Akmenėje – jau keturiolika. Miesto dulkes, kuriose kaupiasi sunkiosios dalelės, gatvėse surenka komunalininkai, pagal galimybes gatvės laistomos, be to, ketvirtadienį šiek tiek palijo ir dar žada lietų, tad padėtis pagerės“, – gyventojus ramino J. Ungeitė.

Lemia daug veiksnių

Kietosios dalelės – ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurį sudaro įvairūs komponentai – rūgštys, sulfatai, nitratai, organiniai junginiai, metalai, dirvožemio dalelės, mineralinės dulkės, suodžiai. Ore esančios kietosios dalelės labai skiriasi savo fizine ir chemine sudėtimi, jų dydžiai, kaip ir išmetimo šaltiniai, yra skirtingi.
Dažniausiai kietųjų dalelių koncentracijos padidėjimą lemia transporto sukelta tarša, statybų, gatvių tiesimo, remonto darbai, energijos gamyba, kūrenimas kietuoju kuru, pramoniniai procesai, teršalams išsisklaidyti nepalankios meteorologinės sąlygos.

4 Atsakymai į “Aplinkosaugininkai: padidėjęs oro užterštumas neturėtų gąsdinti”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Padidejes oro uzterstuma? Kaip gali negasdinti,? Kas tai pasake?Ypac tai liecia mazus ir sergancius zmones! Gelezinkelis, miesto centre,j au kiek tersia miesta…

 2. to as parašė:

  Smirda ir Laisvės gatvėj,neįmanoma vaikų į kiemą išvesti.Kiek dar tęsis ta smirdžių “akcija”???

 3. jotner parašė:

  Ko stebitės? Mažeikiuose juk yra neliečiamasis zasrancas.

 4. as parašė:

  O cia normalu, kad visame mieste, visa savaite, smirda grynu sudu? Ypac vakarais… Zemaitijos gatvej cia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*