Aptarė sveikatos stiprinimo programą

Su sveikatos priežiūros įstaigų vadovais buvo aptarta Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programa. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į Savivaldybėje vykusį pasitarimą buvo pakviesti pirminės sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. Su jais buvo aptarta praėjusiais metais visoje šalyje pradėta vykdyti Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programa.
Pastebėta, kad mažeikiškiai į šią programą kol kas įsijungia pasyviai.

Pagrindinė mirties priežastis

Šią programą vykdo Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis.
Biuro direktorė Renata Laucevičienė akcentavo, kad širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis. Todėl šios programos tikslas yra efektyviau stiprinti rizikos grupės asmenų sveikatą, supažindinti juos su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą.
Programos metu užsiėmimus veda ir konsultuoja šeimos gydytojas, mitybos specialistas, kineziterapeutas, psichologas, visuomenės sveikatos specialistas.

Nutarta labiau bendradarbiauti

Programoje dalyvauti kviečiami asmenys (40–55 m. amžiaus vyrai ir 50–65 m. amžiaus moterys), priklausantys širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei (padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje, turi žalingų įpročių, viršsvorį ir kt. rizikos veiksniai).
R. Laucevičienė pastebėjo, kad mažeikiškiai neaktyviai įsijungia į šią programą, ir kvietė šeimos gydytojus labiau bendradarbiauti. Jie turėtų paraginti pacientus dalyvauti programoje, įtraukti juos į sąrašą ir informuoti visuomenės sveikatos biurą.
Įstaigų vadovai pastebėjo, kad pacientai labiau pageidauja tyrimų, gydymo negu teorinių dalykų, apie kuriuos galima pasiskaityti, išgirsti per televizijos laidas.
Vis tik buvo sutarta ieškoti būdų, kaip paskatinti mažeikiškius labiau rūpintis sveikatos prevencija, juos įtraukiant į Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programą.

2 Atsakymai į “Aptarė sveikatos stiprinimo programą”

  1. mmm parašė:

    Kam lietuviui reikalinga ta sveikata, jei valdžia džiaugtųsi mus visus išmarinusi? Kur mūsų pensijos, lengvatos ir ect.?

  2. Asmuo parašė:

    Pasižiūrėjus į nuotraukoje sėdinčius ir kalbančius apie sveikatą, lūdna darosi. Nepasakysi, kad patiems rūpėtų sveikatos reikalai. Rūgštūs veidai, sudribę, pavargę kūnai, patys pasyvūs… Ką jie gali nuspręsti? Labiau bendradarbiauti popieriais. Tik tikslus ir statistiką visi seniai ir taip žinom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*