Atidarytas Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyrius

Nuotrauka autorės

Praėjusią savaitę buvo atidarytas Mažeikių ligoninės Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyrius. Anksčiau jis buvo kaip Vaikų ligų skyriaus padalinys.
Naujasis skyrius įsikūrė naujose, suremontuotose patalpose. Iki šiol dėl vaikų raidos sutrikimų į specialistus per metus kreipdavosi apie 600 vaikų.

Persikėlus į naujas patalpas, Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus pasveikinti atvyko politikai, kolegos, mažųjų pacientų tėvai bei organizacijų, kurios savo veikloje suduria su sveikatos problemų turinčiais vaikais, atstovai.
Skyriaus vedėja Rita Lidžiūtė džiaugėsi atsiradusia galimybe skyrių perkelti į atskirą ligoninės korpusą.
„Kiek teko girdėti, ir mamos yra patenkintos, kad, vedant vaikus į atskiras patalpas, nebereikia susidurti su dideliu ligonių srautu, kuris būdavo bendrose patalpose su Vaikų ligų skyriumi. Be to, patogiau pas mus dabar yra ir atvažiuoti su vaikiškais vežimėliais“, – skyriaus atidarymo metu kalbėjo R. Lidžiūtė.

Nuotrauka autorės

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija – tai asmens sveikatos priežiūros paslauga, užtikrinanti ankstyvą vaikų raidos sutrikimų nustatymą, ankstyvą kompleksinę pagalbą tokiems vaikams ir jų tėvams (globėjams). Šios paslaugos teikiamos ankstyvojo amžiaus vaikams, turintiems psichologinės, motorinės ir socialinės raidos sutrikimų ir jų rizikos veiksnių, bei šių vaikų tėvams (globėjams).
Ankstyvosios reabilitacijos tikslas: ankstyvas vaikų raidos išsiaiškinimas; kompleksinė pagalba vaikams bei jų šeimai, auginančiai vaiką su negalia ar tokį, kurio raida gali sutrikti. Mažeikių ligoninės Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus specialistų komanda teikia efektyvią kompleksinę: medicininę, psichologinę, pedagoginę, socialinę pagalbą vaikams nuo gimimo iki 7 metų ir jų šeimoms.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*