Atlikus tarnybinę pareigą – paskatinimas

Trimis kalendorinėmis dienomis papildomų mokamų atostogų už kovą su korupcija paskatinti du mūsų rajono pareigūnai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atsispyrę siūlomam kyšiui, du Mažeikių policijos komisariato pareigūnai buvo paskatinti.
Kaip liudija statistika, pažeidėjų, kurie vairuoja neblaivūs ir bando išvengti bausmės, mūsų rajone netrūksta.

Pareigūnai paskatinti

Trimis kalendorinėmis dienomis papildomų mokamų atostogų už kovą su korupcija paskatinti du mūsų rajono pareigūnai: Mažeikių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio tyrėjas Romualdas Beržinskas ir kriminalinio skyriaus tyrėjas Gediminas Vaičkus. Pareigūnai paskatinti už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą bei parodytą principingumą tarnyboje.
Lapkričio pabaigoje budėdami Ukrinuose jie pastebėjo įtartinai vinguriuojantį automobilį. Sustabdžius transporto priemonę, nustatyta, kad jį vairavęs 47-erių metų J. V. yra neblaivus – nustatytas net 3,47 promilės girtumas.
Girtas vairuotojas pareigūnams primygtinai siūlė dviejų šimtų litų kyšį, tačiau jie iškvietė policijos komisariato operatyvinę grupę ir vairuotojo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.

Siūlytos įvairios sumos

Šiemet mūsų rajone nuo gresiančios atsakomybės pinigais bandė išsisukti šeši neblaivūs vairuotojai. Didžiausiais girtumas nustatytas gegužę sulaikytam neblaiviam vairuotojui – į alkoholio tikrintuvą įpūtęs 3,52 promilės, vyriškis bandė atsipirkti aštuoniais šimtais litų.
Kitos siūlytos sumos yra kur kas kuklesnės – 400 litų ir 5 eurai, 270 litų, 200 litų ir 100 litų. Šimtine spalį bandė atsipirkti vairuotojas, kuriam buvo nustatytas 2,9 promilės girtumas.
Birželį aštuoniais šimtais litų policijos pareigūnus bandė papirkti ir viekšniškė, kai jos anytos namuose policija aptiko beveik pusšimti kontrabandinių cigarečių blokų.
2011 metais dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus buvo pradėti tik du ikiteisminiai tyrimai.

Bandymų papirkti daugėja

Šalies policijos departamento duomenimis, Lietuvoje šiais metais pradėti 629 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Mažiausia pasiūlyta kyšio suma – 27 litai, didžiausia – dvylika tūkstančių eurų. Dažniausiai kyšį siūlo neblaivūs prie vairo įkliuvę asmenys – dėl jų veiksmų buvo atlikti 275 ikiteisminiai tyrimai.
Per praėjusius metus už pareigūnų papirkimą buvo nuteisti 385 asmenys (iš jų 31 moteris), užpernai – 367 asmenys, iš kurių 43 moterys.
Policijos pareigūnai primena, kad ikiteisminį tyrimą galima pradėti ne tik tuo atveju, kai buvo duotas kyšis, bet ir tada, kai kyšis buvo tik pasiūlytas, pažadėtas ar susitarta dėl jo. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas nuo ketverių iki septynerių metų.

6 Atsakymai į “Atlikus tarnybinę pareigą – paskatinimas”

 1. VAIRUOTOJAS parašė:

  LABAI GERAI KAD NEPAEME ,GAL DAR KOKIA NELAIME BUTU IVYKUSI DAUGIAU TOKIU PAREIGUNU KAD BUTU

 2. jonas parašė:

  del tu pijokeliu zmones zusta ir teisingai reikia skatinti

 3. Algis parašė:

  Pasityčiojimas iš teisėsaugos – skatinti pareigūnus už tai, kad neima kyšių. Norėtume visi, kad skatintų: pardavėją – už tai, kad pardavė prekę, valytoja – už nušluotą šaligatvį ir t.t. Reikėtų už kyšio ėmimą taip bausti, kad nė vienam pareigūnui gyvenime noras nekiltų tai daryti. O dabar skundžiasi mažais atlyginimais, o prabangiuose namuose gyvena, su prabangiom mašinom važinėja. Ir visa tai iš vargano atlyginimo… O dar nemandagūs ir nekultūringi, dažnai su nukentėjusiais elgiasi kaip su nusikaltėliais ir spaudžia, kad tik pareiškimo nerašytum.

 4. Vairuotoja parašė:

  Gerai kad skatinama neimti kysiu, bet kas is to kadneima tik is vargsu pijokeliu, o kiek yra tokiu kur vaziuoja pastoviai ikale ir nebijo nieko

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai mokytojus irgi galima būtų skatinti. Išmokei vaiką pažinti raidę, ją perskaityti ir parašyti – premija išrašoma! Išmoko sudėti, atimti, dauginti ar dalinti – irgi priemoka prie atlyginimo :))

 6. na jo parašė:

  Is vienos puses gerai ,bet is kitos puses,tai juk ju darbas gaudyti pazeidejus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*