- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Atlikus tarnybinę pareigą – paskatinimas

Trimis kalendorinėmis dienomis papildomų mokamų atostogų už kovą su korupcija paskatinti du mūsų rajono pareigūnai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atsispyrę siūlomam kyšiui, du Mažeikių policijos komisariato pareigūnai buvo paskatinti.
Kaip liudija statistika, pažeidėjų, kurie vairuoja neblaivūs ir bando išvengti bausmės, mūsų rajone netrūksta.

Pareigūnai paskatinti

Trimis kalendorinėmis dienomis papildomų mokamų atostogų už kovą su korupcija paskatinti du mūsų rajono pareigūnai: Mažeikių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio tyrėjas Romualdas Beržinskas ir kriminalinio skyriaus tyrėjas Gediminas Vaičkus. Pareigūnai paskatinti už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą bei parodytą principingumą tarnyboje.
Lapkričio pabaigoje budėdami Ukrinuose jie pastebėjo įtartinai vinguriuojantį automobilį. Sustabdžius transporto priemonę, nustatyta, kad jį vairavęs 47-erių metų J. V. yra neblaivus – nustatytas net 3,47 promilės girtumas.
Girtas vairuotojas pareigūnams primygtinai siūlė dviejų šimtų litų kyšį, tačiau jie iškvietė policijos komisariato operatyvinę grupę ir vairuotojo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.

Siūlytos įvairios sumos

Šiemet mūsų rajone nuo gresiančios atsakomybės pinigais bandė išsisukti šeši neblaivūs vairuotojai. Didžiausiais girtumas nustatytas gegužę sulaikytam neblaiviam vairuotojui – į alkoholio tikrintuvą įpūtęs 3,52 promilės, vyriškis bandė atsipirkti aštuoniais šimtais litų.
Kitos siūlytos sumos yra kur kas kuklesnės – 400 litų ir 5 eurai, 270 litų, 200 litų ir 100 litų. Šimtine spalį bandė atsipirkti vairuotojas, kuriam buvo nustatytas 2,9 promilės girtumas.
Birželį aštuoniais šimtais litų policijos pareigūnus bandė papirkti ir viekšniškė, kai jos anytos namuose policija aptiko beveik pusšimti kontrabandinių cigarečių blokų.
2011 metais dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus buvo pradėti tik du ikiteisminiai tyrimai.

Bandymų papirkti daugėja

Šalies policijos departamento duomenimis, Lietuvoje šiais metais pradėti 629 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Mažiausia pasiūlyta kyšio suma – 27 litai, didžiausia – dvylika tūkstančių eurų. Dažniausiai kyšį siūlo neblaivūs prie vairo įkliuvę asmenys – dėl jų veiksmų buvo atlikti 275 ikiteisminiai tyrimai.
Per praėjusius metus už pareigūnų papirkimą buvo nuteisti 385 asmenys (iš jų 31 moteris), užpernai – 367 asmenys, iš kurių 43 moterys.
Policijos pareigūnai primena, kad ikiteisminį tyrimą galima pradėti ne tik tuo atveju, kai buvo duotas kyšis, bet ir tada, kai kyšis buvo tik pasiūlytas, pažadėtas ar susitarta dėl jo. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas nuo ketverių iki septynerių metų.