Atlyginimų viešinimas verčia darbdavius ploninti „vokelius“

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pradėjus viešai skelbti įmonių mokamus atlyginimus, gaunančiųjų darbo užmokestį, mažesnį negu minimali mėnesio alga, gerokai sumažėjo. Kaip byloja „Sodros“ duomenys, situacija keičiasi ir Mažeikių rajone: sausio mėnesį beveik 16 procentų apdraustųjų gavo tokį darbo užmokestį, rugpjūtyje jų buvo keturiais procentais mažiau.
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad VMI ir „Sodra“, tęsdamos bendradarbiavimą mažinant vieną iš šešėlinės ekonomikos reiškinių – dalies darbo užmokesčio mokėjimą „vokeliuose“ – savo interneto svetainėse skelbia išsamius ir patogiai pateiktus duomenis apie įmonių mokamus vidutinius atlyginimus.
Šiuos duomenis galima palyginti su kitų ta pačia ekonomine veikla užsiimančių įmonių rodikliais, analizuoti rodiklius pagal savivaldybes. Tikimasi, kad viešai skelbiami duomenys skatins visuomenės atsakingumą bei įsitraukimą mažinant pažeidimų skaičių, taip pat didins verslo skaidrumą.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Atlyginimų viešinimas verčia darbdavius ploninti „vokelius“”

 1. apie ka kalbam? parašė:

  Apie kokius vokelius kalbam, kai net auditoriams dalis atlyginimu mokama vokeliuose? Tie, kurie turi buti svarus ir priziureti, kad butu laikomasi tvarkos, patys elgiasi netinkamai ir taikstosi su tokia padetimi

 2. Synet parašė:

  Tai kol grąžinsite tuos neva neuždirbtus pinigus, kol leisite ši*** ant galvos, tol darbdavys ir mokės įkainius-katino ašaras ir dar sugalvos atimti. Tol ir verks kaip sunku verslui, kokie dideli mokesčiai, o pats patenkintas skraidys nuosavais lėktuvais. O kad paprastiems žmonėms ne pyragai, kad kainos nuolat kyla, tokiems verslininkams dzin. Bet iš dalies ir patys žmonės kalti, nes tyli galvas nuleodę leidžia iš savęs dergtis.

 3. jonas parašė:

  darbdaviai vagys jeigu kelia minimuma tai mum nubraukia prieda ir jau keli metai atlyginimai nedideja.

 4. ja ja parašė:

  o kaip tada su SYNET, kai praveda minimuma ir is jo papraso grazinti 50-100e, atseit neuzdirbai minimumo,o ka gali uzsiut net per 9 val.,jei ikainiai nesamoningi.ar gali taip elgtis vadovai atimdami is minimumo sau?.?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*