Atnaujintas šviesoforas kaitina mažeikiškių vairuotojų aistras

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Atnaujintas šviesoforas Ventos ir Žemaitijos gatvių sankryžoje jau kelia aistras – vairuotojai piktinasi susidarančiomis ilgomis automobilių eilėmis piko metu bei tuo, kad atsisakyta papildomos žalios rodyklės, leidžiančios sukti į dešinę.

Perima šviesoforų ūkį

Mažeikių mieste uždaroji akcinė bendrovė „Eismo sauga“ vykdė 12 šviesoforų postų priežiūrą. Šiuo metu ši bendrovė bankrutuoja, jai jau paskirtas likvidatorius, tačiau ji vis dar atsako už šviesoforo Gamyklos ir Algirdo gatvių sankryžoje bei dviejų pėsčiųjų šviesoforų Pavenčių gatvėje priežiūrą ir valdymą.
„Šviesoforai ir jų valdymas jau buvo seni, Savivaldybei jų rekonstruoti nebuvo tikslinga vien dėl to, kad jie priklausė minėtai bendrovei.
Paprasčiausiai dabar miesto šviesoforų ūkį perėmėme į savo rankas, įrengdami naujus šviesoforus su naujais kabeliais ir automatika. O senuosius bendrovė galėjo nusiimti. Tas pats procesas įvyko  Žemaitijos ir Ventos gatvių sankryžoje“, –  sakė rajono Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Šviesoforo posto šioje sankryžoje projektavimo ir statybos darbams iš rajono Kelių priežiūros ir plėtros programos buvo skirta kiek daugiau kaip 73 tūkstančiai eurų.

Įrengimo kriterijai numatyti taisyklėse

Vairuotojai teigia, kad viena iš piko metu atsiradusių automobilių eilių priežasčių yra tai, kad nebėra papildomos žalios rodyklės, leidžiančios sukti į dešinę. A. Žiulpa teigė, kad naujai įrengtuose šviesoforų postuose papildomų žalių rodyklių nėra ir nebebus. Pakeistose šviesoforų įrengimo taisyklėse numatyti aštuoni kriterijai, pagal kuriuos tokioje sankryžoje negali būti įrengtos papildomos rodyklės.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

17 Atsakymų į “Atnaujintas šviesoforas kaitina mažeikiškių vairuotojų aistras”

 1. Komentatorius parašė:

  Linkiu ir toliau balsuoti už soceldemoktus, tai jie pastatys po kilnojamą šikinyką prie sankryžų, kad tie, kurie ilgai laukia, galėtų užbėgt reikalui, o sugrįžę į mašiną vis dar lauktų eilėje.

 2. Buves parašė:

  Labas,
  Nesuprantu, ar ar savivaldybės klėrkai apsimeta kad miesto šviesoforų atnaujinimas pagerino eismo saugumą bei ekologiškumą? Ar šiuose projektuose yra nekompetetiningo specialistų viešųjų pirkimų vykdymo su korupcijos uodega.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip būna, kai miestas per ilgai gyveno be transporto srautų ir saugaus eismo vizijos,kuria remtųsi planuodamas ateities darbus. Ačiū Die, gerų poslinkių esama, to padriko chaoso mažėja, kai statomi šviesoforai į vienkryptes gatves, o Susisiekimo ministerija netgi atskirai pažymi, jog Daukšos sankryža neatitinka reikalavimų (buvo rašyta lryte).

 4. mazeikietis parašė:

  tie naujieji sviesoforai,tai musu valdzios debilejimo israiska.Kur ziuri zalieji,kad taip tersiamas miesta!

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Seniau Gamyklos gatvėje galėjai nesunkiai pasukti į kairę. Dabar – amžinai reikia praleisti po 20 mašinų. Tada supranti – KAŽKAS ĮJUNGĖ ŽALIĄ ŠVIESĄ nabagams, bet greičiausiai iš gailesčio

 6. saugi sankryža parašė:

  A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools.

 7. koks skitumas parašė:

  esu daba prancuzijoi tai cia sviesaforu pasigendama nes cia eismas ratu viksta cia zmones pazengia labai daug o pas mus mazeikiuose dar adgal einama taip neina pravaziuoti pro zemaitijos gatve dar kisa visokius ismanius sfiesaforus greit su dviraceis greiciau nuviksi i vieta negu pravaziuosi si atkarpa ir sako kad musu miestas gereja ne velnio

 8. ... parašė:

  pritariu kardas, vietoj to, kad naikintu sviesaforus ir sudetu minimalius ziedus, tai ne.. daro dar didesnius kamscius irenginedami “ismaniuosius” sviesaforus mazeikiu “didmiestyje”

 9. shiusha parašė:

  kai vieni miestai kovoja su kamsciais, tai Mazeikiuose stengiamasi juos sukurti

 10. kardas parašė:

  Pinigeli nuplove valdininkai, jiem gerai, skanaus. Eismas Mazeikiuose tapo saugesnis, gerai, bet uzterstumas, kilometro ilgio burzgianciu automobiliu, padidejo proporcingai eiliu ilgiui, dar prarandamas laikas. O dabar isivaizduokit, kad Klaipegoje vietoj ziedu sustatytu Mazeikietiskus sviesoforus, manau eile nusidriektu iki Mazeikiu. Isvada paprasta, butu kiekvienoj sankryzoj su baltais dazais nupiese baltus ziedus, uzdeje zenklus ,,JUDEJIMAS RATU,, ir butu buve ramu, bei pigu…

 11. su vogtu mersu parašė:

  nakty prie raudono nestoju o diena dedu per tapke ir lenkiu visus kurie velkas ant 50, judet reik su srautu ant 80 mieste ir px

 12. audi parašė:

  tai kad kamscius sudaro kaimieciai nemokantys vaziuoti o ne sviesaforai

 13. Supratau parašė:

  Supratau,kad Mažeikiai tai šviesaforų sostinė,niekada nebuvo kamščių,o dabar tai gyvenimo būdas,juokinga,jei nebūtų graudu.Gerai A.Ž.kalbet,kai jam netenka naudotis šiomis sankryžomis 4 kartus per dieną(mažiausiai),o tai 1 val.prarasto laiko.Tikiuosi,kad kas nors atkreips dėmesį,kad tai paprasčiausias lėšų švaistymas ir dar ne ten kur reikia.

 14. Mazeikietis parašė:

  Klausyk A.ziulpa,tai nesupratau palei tave cia viskas gerai tose sankryzose?Jei cia palei jus viskas gerai,tai gal rozinius akinius nusiimk.Nors tau is kalnenu rajono i savivaldybe per pika ta sankryza vaziuot nereikia.

 15. kas parašė:

  Agirdi tu “juokinat” tu teises kai išsilaikysi, kažką komentuok, o toliau sekmės kelyje su dviračiu.

 16. Komentatorius parašė:

  Siūlau idėją, su kuria Mažeikiai prasimuštų į žinomumą! Jei dabar negalima sukti į dešinę, tai reikia padaryti, kad kokias 10 sekundžių visuose šviesoforuose degtų raudonos šviesos ir niekas negalėtų važiuoti ir eiti. Popieriuose įrašyti, kad tai paskatintų žmones laikytis atsargumo, ar dar kokią nesąmonę, kaip mėgsta padaryti tetos ir dėdės iš Laižuvos ir Laisvės gatvių pakampėje esančio pastato. Žmonės būtų laimingi! O apie Mažeikius kalbėtų visi. Kitas dalykas, Mažeikiuose trūksta dar bent 6-8 šviesoforų, kaip minimum, reiktų bent 10, tada gyvenimas būtų dar gražesnis.

 17. juokinat parašė:

  Mažiau reikia krepti dėmesį į tuos niurgzlius, kurie pastoviai viskuo nepatenkinti, prie eifelio sankryža irgi buvo bloga, pastenėjo ir nutilo, ventos ir gamyklos sankryža irgi kažkoks siaubas, bet ir apie ją pasibaigė kalbos, tai dabar paverks, pastenės ir nutils ir visiems viskas bus gerai. Pats asmeniškai džiaugiuosi visomis naujomis sankryžomis mažeikiuose, aišku užtrunkama šiek tiek ilgiau prie šių sankryžų, bet užtad žinai, kad per sankryžą važiuosi ir eisi saugiai. Anksčiau žemaitijos ir ventos gatvių sankryža buvo pati avaringiausia mažeikiuose, nes šviesoforai ir eismo suplanavimas buvo prastas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*